RSS
Новости
29 ноября 2019, 11:49
Зеленському направили петицію з проханням поновити на посаді глави "Енергоатома" Недашковського
На сайті президента України Володимира Зеленського з'явилася петиція з проханням поновити на посаді голови НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського.

"Звільнили людину, яка не дивлячись на ситуацію в країні і прийняті закони ваших попередників, підтримувала працездатність атомної енергетики і робила все можливе для розвитку атомної енергетики України", - йдеться в тексті петиції.

Петиція розміщена на сайті президента 28 листопада. Її автор Василь Шкурко.

На сьогодні петиція зібрала 266 голосів з необхідних 25 тисяч. На сайті вказано, що до кінця збору підписів залишилося 92 дні.

Недашковський обіймав посаду голови "Енергоатома" з березня 2014 року. Також він керував «Енергоатомом» з лютого 2005 по жовтень 2006 року і з червня 2008 по серпень 2012 року. "Енергоатом" експлуатує Запорізьку, Рівненську, Хмельницьку і Южно-Українську АЕС.

Кабінет міністрів на засіданні 27 листопада 2019 року звільнив президента "Енергоатому" Недашковського. За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, звільнення було ініціативою глави Мінекоенерго Олексія Оржеля.

У міністерстві називають основними причинами звільнення Недашковського неефективний менеджмент, т.зв. "Справа Мартиненко", безгосподарність при проведенні закупівель, невиконання графіків проведення ремонтів енергоблоків АЕС і збільшення витрат на обслуговування кредитів.

Раніше Українське ядерне товариство (УЯО) закликало президента і прем'єр-міністра не допустити звільнення президента "Енергоатому". Там нагадали, що за безпосередньої участі Недашковського реалізований ряд спільних з Європою і США проектів, які значно знизили залежність української атомної галузі від російської. Зокрема, реалізований проект диверсифікації ядерного палива для реакторів російського дизайну, на завершальному етапі знаходиться будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

28 листопада представники Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України (Атомпрофспілка) вийшли на акцію протесту під будівлю Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, виступаючи проти звільнення Недашковського.

Раніше ЕлектроВісті писали, що конкурс на посаду Президента НАЕК «Енергоатом» оголосять найближчим часом. Звільнення Юрія Недашковського не вплине на роботу атомних електростанцій України: всі будуть працювати в штатному режимі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!