RSS
Новости
29 ноября 2019, 13:56
Інвестори у ВДЕ підуть на поступки по "зеленим" тарифам, якщо будуть поступки по кредитам
Компанії, які інвестували кошти у проекти з будівництва об’єктів генерації з відновлюваних джерел енергетики, можуть погодитися на умови добровільної реструктуризації (зменшення ставок) «зелених» тарифів, які пропонує Мінекоенерго. Однак є умова.

Інвестори ВДЕ можуть погодитися на умови Мінекоенерго, якщо фінансові установи, які кредитують їх проекти у свою чергу погодяться на реструктуризацію (подовження терміну повернення) кредитів.

Таку думку в ході Х Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики висловив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний.

«Інвестори скоріше за все погодяться на добровільну реструктуризацію майбутніх проектів, у випадках, коли банки самі скажуть «Окей, ми згодні подовжити терміни кредитування» та ми зможемо зменшити кредитування певних об’єктів. Якщо такого не буде, і просто обріжуть тариф, в людей просто не буде вибору, і вони підуть судитися, і держава в кінці програє», - сказав він.

Тинний додав, що на сьогодні строк повернення кредитних коштів становить 5-6 років, тоді як в Європі це строк сягає 15-20 років.

«Міністерство фінансів та Національний банк могли б зробити ці кредити довшими», - зазначив Тинний.

Раніше заступник міністра енергетики та захисту довкілля Костянтин Чижик представив пропозицію добровільної реструктуризації «зелених» тарифів. Міністерство пропонує знизити тарифи для СЕС і ВЕС на 10-17%, але продовжити період дії тарифу на 5 років.

Компаніям запропоновано визначитися до 1 квітня 2020р. Протилежною опцією стане участь в аукціонах, які також мають стартувати з квітня наступного року. За словами Чижика, ряд інвесторів з об’єктами потужністю 1-2 ГВт вже надали попередню згоду на таку пропозицію.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!