RSS
Новости
29 ноября 2019, 16:28
Європарламент оголосив надзвичайне кліматичне становище
Ситуація зі зміною клімату настільки серйозна, що вимагає термінових дій. Тепер про це говорять не лише вчені і екологи, а й депутати. Фахівці, втім, підкреслюють, що світові потрібні не гучні слова, а ефективні дії.

Європейський парламент оголосив про введення надзвичайного кліматичного становища і закликав всі країни ЄС взяти зобов'язання щодо припинення викидів парникових газів до 2050 року. Рішення було прийнято більшістю депутатів: «за» проголосували 429 з них, «проти» - 225, а ще 19 утрималися.

Дискусія з цього питання розділила членів найбільшої парламентської групи ЄС - правоцентристської Європейської народної партії.

Багато з них підтримують термінові заходи по боротьбі з кліматичними змінами, але вважають формулювання «надзвичайна ситуація» - невдалим. На їхню думку, це викликає асоціації з законами нацистської епохи і має на увазі обмеження демократії і свободи слова.

Замість цього, вважають вони, що ліпше б було  обговорити необхідність невідкладних заходів. Євроскептики, включаючи членів британської партії Brexit і частина консерваторів, передбачувано висловилися проти тексту резолюції. Проте, цього разу вони виявилися в меншості.

В ході окремого голосування Європарламент підтримав резолюцію, в якій зазначається, що нинішні кліматичні зобов'язання ЄС не відповідають цілям Паризької угоди. Депутати також проголосували за більш жорстке скорочення викидів - на 55% до 2030 року замість 40%.

Екоактивісти привітали рішення Європарламенту, однак заявили, що поки воно не підкріплено реальними діями. Вони закликають політиків посилити боротьбу з кліматичними змінами на ділі, а не лише на словах.

Тим часом, з кожним роком шанси зупинити кліматичну катастрофу стають все більш примарними. Якщо в 2010 році для цього необхідно було щорічно скорочувати викиди парникових газів на 3,3%, то сьогодні ця цифра становить 7,6%. Через п'ять років нам доведеться урізати обсяги викидів на 15,5% щорічно.

ЕлектроВісті повідомляли, що Україна розробляє стратегію переходу на відновлювану енергетику до 2050 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
Теги
климат СО2
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!