RSS
Новости
13 декабря 2019, 12:57
Мінекоенерго виступає проти запропонованого законопроектом №2543 варіанта реструктуризації "зеленого" тарифу
Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища виступає проти прописаного в законопроекті №2543 сценарію реструктуризації "зеленого" тарифу для виробників електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) і закликає Верховну Раду не підтримувати відповідну законодавчу ініціативу.

"Результатом прийняття такого законопроекту стане необґрунтоване підвищення тарифів для кінцевих споживачів і відповідні негативні наслідки для економіки України або ж неможливість виконання зобов'язань перед інвесторами в відновлювану енергетику. Це не тільки створить проблеми на енергетичному ринку, а й припинить розвиток відновлюваної енергетики в Україні на довгі роки ", - зазначено в оприлюдненій на сайті відомства заяві.

У міністерстві зазначили, що після різкого падіння у світі у 2018 році вартості сонячних панелей та іншого обладнання для ВДЕ, для України виникла потреба у перегляді в сторону зменшення "зеленого" тарифу. Однак цей процес, був значно затягнутий, в результаті цього за останній рік за завищеним тарифом в експлуатацію було введено більше ніж 2,5 ГВт альтернативних потужностей (в основному сонячних за найвищим в Європі тарифі на рівні 15 євроцентів). Коментуючи обсяг виплат по «зеленому» тарифу, в Мінекоенерго додали: в наступному році споживачам необхідно буде заплатити за ВДЕ понад 42 млрд грн.

Економічно необґрунтований рівень "зелених" тарифів також призвів до: можливості дефолту по виплатах інвесторам у ВДЕ, необхідності наступної весни обмежувати роботу атомної генерації (чия електроенергія відпускається за найнижчою ціною), а також необхідності балансування альтернативної генерації за рахунок теплових електростанцій, що у свою чергу значно збільшить викиди в атмосферу шкідливих речовин і парникових газів.

Всі ці фактори, підкреслюють в міністерстві, приведуть до збільшення вартості електроенергії для кінцевих споживачів. Крім того, ситуація погіршується також і тенденцією зниження активності великих споживачів електроенергії.

"При таких умовах неконтрольоване збільшення обсягів складно прогнозованою дорогою генерації є економічно і технічно необгрунтованим", - зазначено в тексті.

Міністерство заявило, що зі свого боку доклав усіх зусиль для пошуку компромісного розв'язання проблеми, і в кінцевому підсумку розробило пакет комплексних заходів, що передбачає як дії з боку держави, так і дії з боку інвесторів.

"Більшість із зазначених положень були оформлені у вигляді концепції законопроекту, який планувалося зареєструвати та прийняти на початку наступного року. Однак, деякі народні депутати України та частина ринку ВДЕ не підтримали компромісні пропозиції Мінекоенерго і вирішили спробувати зберегти поточну ситуацію і запропонувати законодавчі заходи, що не вирішують проблему, а лише призведуть до її ескалації ", - вважають в Мінекоенерго.

"У зв'язку з цим Мінекоенрго закликає народних депутатів не підтримувати законопроект № 2543, бо він суперечить стратегії та цілям розвитку енергетичного сектора. Відновлювана енергетика має великий потенціал в Україні, але вона повинна стати дешевою і доступною для кінцевих споживачів", - підсумовано в повідомленні.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що відомство планує наново переписати стратегію енергетичної незалежності. Про це він розповів в ході панельної дискусії в рамках Київського економічного форуму.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!