RSS
Новости
27 декабря 2019, 12:19
Закон про заборону імпорту електроенергії з РФ за двосторонніми договорами набрав чинності
Закон про внесення змін до закону України "Про ринок електричної енергії" №330-IX (проект №2233), який передбачає серед іншого заборону імпорту за двосторонніми договорами електричної енергії з Російської Федерації, набрав чинності.

"Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування", - зазначено в тексті законодавчого акту, оприлюдненому в парламентському виданні "Голос України" №248 26 грудня.

24 грудня глава держави Володимир Зеленський підписав закон №330-IX, прийнятий Верховною Радою 4 грудня. Документ крім заборони імпорту електроенергії з РФ за двосторонніми договорами (з можливістю для Кабінету міністрів тимчасово скасовувати встановлену ​​заборону) передбачає також: можливість для енергорегулятора до кінця 2020 року обмежувати пропускну здатність, яка розподіляється на добові та місячні аукціони, за частиною міждержавних перетинів між Україною і країнами, які не є членами Енергоспівтовариства, а також можливість щодо таких країн скасовувати результати річного (на 2020 рік) аукціону.

Регулятор також має можливість в разі значних коливань цін на внутрісуточному ринку (ВСР), ринку "на добу вперед" (РСВ), а також балансує ринку встановлювати граничні ціни на кожному з позначених сегментів для кожної торгової зони.

Передбачається, що з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2025 року гранична нижня межа обов'язкового продажу електроенергії виробниками (крім альтернативної генерації) та імпортерами на РСВ становить не менше 15% їх місячного обсягу продажу. До теперішнього часу мінімальний граничний обсяг продажу на РСВ становив 10%.

Крім того, закріплюється обов'язок держпідприємства "Гарантований покупець" направляти свій прибуток (крім покриття своїх витрат) на виплати альтернативної генерації. Крім цього, документ регулює питання дії ліцензії оператора системи передачі електроенергії (НЕК "Укренерго") до моменту остаточної сертифікації компанії.

Також НКРЕКУ до 1 квітня 2020 року має право встановлювати для теплоелектроцентралей тариф на відпуск електроенергії на рівні не нижче собівартості.

Нагадаємо, що НАЕК "Енергоатом" офіційно підтвердив, що імпорт електроенергії з Росії, який почався через "поправку Геруса", призводить до збитків держкомпанії через введені системним оператором обмеження на роботу атомних електростанцій (АЕС).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!