RSS
Новости
27 декабря 2019, 14:52
Укренерго успішно випробувало дистанційне керування підстанціями ПС 750 «Київська» ТА ПС 330 «Північна»
Регіональний диспетчерський центр Центрального регіону успішно випробував систему дистанційного керування комутаційним обладнанням підстанцій 750 кВ «Київська» у Макарові та 330 кВ «Північна» у Вишгороді. Це стало можливим завдяки організації захищених каналів передачі даних з надвисокими вимогами до безпеки VPN-IPSEC та створенню технологічної мережі.

Автоматизоване керування підстанціями відкриває можливість для оперативних перемикань обладнання дистанційно з диспетчерських пунктів з використанням автоматизованих систем керування технологічними процесами (АСКТП). Про це повідомляє прес-служба "Укренерго". 

На обох підстанціях перевірено можливість керування з автоматизованого робочого місця диспетчера вимикачами та роз’єднувачами 750-330-110 кВ, правильність передачі даних телесигналізації та телевимірювань електричних та технологічних параметрів роботи обладнання підстанцій.


Зокрема, диспетчери зможуть дуже швидкого отримувати інформацію щодо спрацювання пристроїв релейного захисту (РЗ) та протиаварійної автоматики (ПА), визначення місця пошкодження (КЗ) на повітряній лінії (ПЛ), параметрів роботи вимикачів, автотрансформаторів, власних потреб, що вкрай важливо для прийняття вірного та своєчасного рішення при ліквідації технологічних порушень.

Автоматизація підстанцій передбачена в стратегії Укренерго на 2019-2028 роки в межах оптимізації управління обладнанням системи передачі. В період 2019-2024 роки заплановано впровадження дистанційного управління обладнанням автоматизованих підстанцій з диспетчерських пунктів РДЦ НЕК «Укренерго».

«У наступному році РДЦ Центрального регіону розраховує перейти до керування обладнанням підстанцій без постійного чергування оперативного персоналу на об’єктах. Тому зараз ми маємо напрацювати досвід дистанційного керування обладнанням різного рівня напруги, визначити оптимальний підхід до розподілу функцій оперативного персоналу при проведенні перемикань, уніфікувати рішення щодо інтерфейсу АРМ, розробити необхідну документацію, навчити персонал тощо», — зазначив Головний диспетчер – начальник РДЦ Центрального регіону Денис Каштанов.

Наступними кроками щодо автоматизації підстанцій в РДЦ Центрального регіону стане впровадження дистанційного керування обладнанням ПС 330 кВ «Новокиївська», «Житомирська», «Нивки», «Черкаська».

Реконструкція цих підстанцій триває в рамках «Другого проекту з передачі електричної енергії» (ППЕ-2), що фінансується за кредитні кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР). А також будівництво ПС 330 кВ «Західна» з системою дистанційного керування в межах проекту будівництва ПЛ «Запорізька АЕС — Каховська», та реконструкція ПС 330 кВ «Броварська», що завершує проект будівництва ПЛ «Рівненська АЕС — Каховська». Обидва проекти фінансуються за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Раніше ЕлектроВісті повідомляли, що Укренерго планує інвестувати в розвиток мережі близько 63 мільярдів гривень. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое