RSS
Новости
3 января 2020, 19:32
Знайдено спосіб суттєво здешевити електроніку
Команда з США знайшла заміну найдорожчим елементам на кшталт галію і індію. Нова технологія не тільки дешевша, але і відкриває дорогу до створення настроюваних схем для вилучення електроенергії з хвиль різного спектру.

Сучасні оптоелектронні матеріали в тонкоплівкових сонячних панелях, мобільних телефонах і світлодіодних лампах виготовляються з одних і тих же рідкісних і вкрай дорогих елементів. Через 10 - 20 років їх запаси підійдуть до кінця, попереджає Рой Кларк з Університету штату Мічиган. Він каже про елементи III групи періодичної таблиці, такі як індій і галій, які застосовуються у виробництві електроніки і освітлювальних приладів, пише видання Futurity.

Дослідники з групи Кларка виявили метод поєднання двох поширених елементів з груп II, IV і V для створення нового з'єднання. Воно замінює рідкісні елементи, які зазвичай застосовують для створення оптоелектронних матеріалів, і має ті ж властивості. При цьому його складові частини - цинк, олово і азот - зустрічаються в природі набагато частіше і коштують набагато дешевше.

З'єднання абсорбує і сонячну енергію, і світло, так що його можна застосовувати для тонкоплівкових фотоелементів, світлодіодних ламп, екранів смартфонів і телевізорів.

Заміна цинку магнієм збільшує можливості матеріалу по взаємодії з синім і ультрафіолетовим світлом. Обидва цих компонента можна також «налаштувати» - тобто, в процесі вирощування кристалів можна задати їм такі умови, щоб вони були сприйнятливі до певних довжин хвиль. Це особливо важливо для створення світлодіодів.

«Коли ви освітлюєте будинок або офіс, вам хочеться мати можливість додати теплого світла, імітуючи природне освітлення, - говорить Кларк. - Нові сполуки з груп II-IV-V дозволяють це зробити».

Раніше повідомлялося, що на Закарпатті відкрили нові потужності з виробництва електроніки

Американська компанія Jabil відкрила новий виробничий майданчик в Ужгороді, що збільшують потужності заводу вдвічі. Загальний обсяг інвестицій 75 мільйонів доларів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: vikna.if.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое