RSS
Новости
17 января 2020, 13:30
Фахівці виявили витік холодоагенту в системі заморозки грунту навколо АЕС "Фукусіма-1"
Фахівці японської енергетичної компанії Tokyo Electric Power виявили кілька витоків холодоагенту в системі заморозки грунту навколо аварійної АЕС "Фукусіма-1".

Порушення герметичності труб та інших з'єднань зафіксовані в трьох місцях. Згідно з розрахунками, витекло близько 20 тис. літрів охолоджуючої рідини. Як запевняє Tokyo Electric Power, це не вплинуло на функціонування системи. Найближчим часом працівники компанії замінять зношені деталі та усунуть несправність.

Так звана крижана стіна з'явилася під АЕС чотири роки тому. Вона оточує станцію по периметру і блокує приплив грунтових вод, які потрапляли під будівлі реакторів й змішувалися з радіоактивною рідиною. Завдяки цій системі обсяги вод вдалося скоротити більш ніж в чотири рази. Роботи зі створення крижаного бар'єра обійшлися в $ 300 млн.

Аварія на АЕС "Фукусима-1" сталася в березні 2011 року, коли через удар цунамі на станції вийшли з ладу системи енергопостачання і охолодження. В результаті в трьох енергоблоках розплавилося паливо, яке пропекло захисні корпуси реакторів. Це супроводжувалося вибухами водню і викидом великого обсягу радіоактивних речовин, що призвело до зараження прилеглого до станції району.

На сьогодні на АЕС йдуть ліквідаційні роботи, триває дезактивація постраждалих територій. За планом повністю ліквідувати станцію планується аж у 2040-х роках.

Раніше ЕлектроВісті писали, уряд Японії планує до 2031 року завершити вивезення всього відпрацьованого ядерного палива. Воно зараз знаходиться в охолоджувальних басейнах шести енергоблоків аварійної АЕС «Фукусіма-1".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: atomic-energy.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!