RSS
Новости
24 января, 11:22
Держава запропонує інвесторам нову модель подальшого розвитку ВДЕ в Україні - заступник голови Офісу президента
Держава веде діалог з представниками індустрії відновлюваної енергетики, в результаті якого буде вироблена нова модель стимулювання розвитку галузі, повідомила заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів.

"Якщо ми говоримо про "зелену" енергетику, то, по суті, зараз ведемо діалог з бізнесом, щоб знайти прийнятну модель для діючих інвесторів, які вже інвестували, і ніхто не говорить про урізання "зелених" тарифів. Ми, скоріше, говоримо про альтернативний механізм стимулювання, який ми запропонуємо, нову модель, на яку інвестори зможуть піти добровільно ", - сказала Ковалів.

За її словами, мова не йде про ретроспективні зміни.

"Це буде пропозиція від держави, можливо, на декілька зменшений рівень "зеленого" тарифу, але на більш тривалий період", - зазначила заступник голови Офісу президента.

При цьому Ковалів нагадала, що не тільки Україні доводиться переглядати умови розвитку ВДЕ, але, на відміну від інших європейських країн, країна шукає збалансовані варіанти вирішення проблеми, які б, з одного боку, дозволили б бізнесу розвиватися, а державі - зняти велике фінансове навантаження по виплатах по "зеленому" тарифу.

"Це не якийсь єдиний випадок, коли Україна йде цим шляхом, але ми не хочемо йти шляхом Іспанії, Румунії, Угорщини, які сильно урізали "зелені" тарифи", - сказала вона.

Також, за словами Ковалів, українська енергосистема через проблеми з балансуванням енергоринку не може витримати такої кількості "зеленої" енергетики.

"Якщо тільки в минулому році ввели 4,2 ГВт ВДЕ, це дуже багато навіть за мірками Європи. Такими темпами ми за п'ять років добудуємо додатково третину всієї генерації, яка є у нас ", - зазначила Ковалів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що 19 листопада 2019 року ключові гравці вітроенергетичного ринку України написали лист Олексію Оржелю, в якому представили спільне бачення вирішення питань, пов'язаних з подальшим розвитком вітроенергетичного сектора з урахуванням збереження його інвестиційної привабливості.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!