RSS
Новости
24 января 2020, 12:29
Проведення «зелених аукціонів» дозволить знизити ціну на відновлювану енергію
Відповідну постанову від 27 грудня 2019 року №1175 «Про запровадження конкурентних умов стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» оприлюднено на урядовому порталі.

Зазначена постанова дозволяє проводити «зелені аукціони» з продажу енергії, виробленої з альтернативних джерел на прозорих аукціонах через майданчик «Прозоро.Продажі», що стимулюватиме виробництво альтернативної енергії та дозволить знизити ціну на «чисту» енергію». Перші аукціони планують провести у квітні 2020 року.  

Зазначена постановою затверджено  Порядок проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки та Порядок відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки.

Ключовими особливостями «зелених» аукціонів, які передбачає постанова, є:

  • -  забезпечення добросовісної конкуренції серед учасників аукціонів;
  • - збереження повної конфіденційності про учасників і подані ними заявки та цілковитої  відкритості всіх відомостей після завершення процедури торгів;
  • - автоматичне формування електронною торговою системою протоколу про результати аукціонів та визначення переможців, що виключає вплив «людського» фактору;
  • - забезпечення громадського контролю за усім процесом проведення аукціону;
  • - зручність і простота для інвесторів, що не передбачає використання паперових документів чи фізичної присутності учасників на етапі підготовки та проведення аукціону.

Постанова створює умови для розвитку відновлюваної енергетики, дозволить залучати дешеві кредитні ресурси, сприятиме розвитку виробництва високотехнологічного обладнання на території України.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Україні в 2019 році близько 3,7 млрд євро інвестовано в рекордні 4500 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. Про повідомляє Держенергоефективності.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: menr.gov.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое