RSS
Новости
24 января 2020, 16:37
«Гарантований покупець» став price maker на ринку «на добу наперед», - Ковальчук
Керівник НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук під час підсумкової прес-конференції заявив, що ДП «Гарантований покупець» в теперішніх умовах має найбільший вплив на середньозважену ціну ринку «на добу наперед» (РДН).

Ковальчук також повідомив, що «Укренерго» проаналізувало залежність цін на РДН від нічної заявки «Гарантованого покупця» та дозволеного обсягу імпорту до та після змін в механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО) 10 грудня 2019р (зняли верхнє цінове обмеження вночі для «Гарантованого покупця»).

«Ви можете побачити, що певна, хоча і не така пряма залежність, могла бути видна до змін до ПСО… Але коли ми кажемо, що змінилося ПСО – немає жодної залежності між обмеженнями імпорту і формуванням ціни на РДН. Це ключовий момент. Жодного впливу наявність чи відсутність імпорту на РДН немає», - заявив Ковальчук.

В свою чергу, за даними «Укренерго» є залежність між нічною заявкою «Гарантованого покупця» та ціни на РДН.

«Ми проаналізували нічну заявку «Гарантованого покупця». І можете чітко побачити, що як тільки «Гарантований покупець» почав грати вночі, він чітко відповідає ціноутворенню на РДН. Саме «Гарантований покупець» з 10 грудня – це та організація, те підприємство, від якого залежить, яка завтра буде ціна на електроенергію. Я вважаю, що це категорично не правильно. Адже це не правильно, коли від одного підприємства залежить, яка завтра буде ціна», - заявив Ковальчук, додавши, що підприємство стало price maker (формувати ціну – ред.) на РДН, а його ринкова стратегія і поведінка важить набагато більше, ніж будь-якого виробника електроенергії або імпортера.

Крім цього, Ковальчук вважає, що головний чинник викривлень на ринку це якраз ПСО.

«ПСО – це головний чинник викривлень. ПСО створило міні ДП «Енергоринок» - «Гарантований покупець»…Держава створила надмонополіста для сегменту ринку двосторонніх договорів, який сконцентрував у своїх руках понад 50% виробленої електроенергії…ПСО має вмерти. Це моя особиста позиція. А не ще більше посилитися», - сказав Ковальчук.

Також, Ковальчук прокоментував роботу нового ринку електроенергії.

«Ринок працює в стані квазіжиття, він не живий і не мертвий. Коли неможливо застосувати аналітичні практики та методи, які працюють в Європі щоби прогнозувати ціни, ринкову поведінку. Тому що, ринок не працює так, як в Європі. При цьому він не є повністю зарегульований, як раніше», - заявив він.

Раніше ЕлектроВісті повідомляли, що нардеп Андрій Герус звинуватив "Укренерго" в преференціях для великого бізнесу за "зеленим тарифом".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!