RSS
Новости
24 января, 17:45
В “Укренерго” пропонують створити агрегатор з побутових energy storage
Керівник НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук пропонує зробити перший в Україні віртуальний агрегатор малих та побутових energy storage, який міг би об’єднати їх в одну велику систему накопичення енергії та вийти на ринок допоміжних послуг. Про це він сказав під час зустрічі, присвяченій обговоренню проблемі накопичувачів енергії, яка пройшла сьогодні в компанії.

На зустрічі були присутні представники Міністерства енергетики, ЕБРР, IFC учасників ринку, енергетичних асоціацій тощо.

«Якщо ми всі зараз звернемося через всі доступні нам канали комунікації і спробуємо скласти базу даних вже існуючих малих і побутових energy storage, і якщо їх набереться достатньо, щоб віддавати в мережу потужність 1 МВт, то цей агрегатор може спробувати вийти на ринок допоміжних послуг», — сказав він.

Оскільки побутові системи накопичення використовуються для того аби підстрахувати домогосподарства на випадок перебоїв з енергопостачанням така мережа накопичувачів не зможе видавати в мережу всі 100% потужності. Тому, щоб надавати 1 МВт послуги на завантаження/розвантаження на ринку доппослуг, в агрегаторі треба зібрати стільки накопичувачів, аби їх загальна встановлена потужність дорівнювала 3-4 МВт.

«Тобто якщо середня потужність побутового накопичувача — 5-10 кВт, треба зібрати 500-1000 потенційних власників (таких energy storage), щоб набрати перший гарантований мегават. Нам це цікаво, тому що системний оператор ще ніколи такого не робив», — сказав Всеволод Ковальчук.

Тому НЕК “Укренерго” пропонує всім зацікавленим власникам накопичувачів енергії звертатися до компанії зі своїми пропозиціями.

Раніше ЕлектроВісті повідомляли, що нинішній глава "Укренерго" також претендує на посаду голови правління компанії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!