RSS
Новости
31 января 2020, 10:57
Уряд США: ВДЕ обійдуть природний газ до 2040 року
Нинішній звіт - перший, в якому Інформаційне енергетичне агентство США прогнозує лідерство ВДЕ. Та він все ще занадто консервативний, вважає Ars Technica.

Інформаційне енергетичне агентство США оцінює сформовані тренди та дає прогноз розвитку енергетичного балансу країни. Нинішній звіт, сформований за підсумками 2019 року - перший, в якому головна роль в забезпеченні США електрикою відводиться відновлюваним джерелам енергії. Експерти агентства вважають, що через 20 років, до 2040 року, ВДЕ обійдуть по генерації газові електростанції.

Як зазначає Ars Technica, ці огляди традиційно досить консервативні. Наприклад, в них враховуються тільки чинні законодавчі ініціативи. Зараз передбачається, що в найближчі роки субсидії на нову енергію в США зійдуть нанівець, і агентство закриває очі на обговорення можливих нових програм заохочення. Крім того, агентство схильне відстежувати та продовжувати тренди - а вони рідко стабільні протягом десятиліть.

Однак навіть такий консервативний звіт показує, що до 2025 року вартість електрики від двох найпопулярніших відновлюваних джерел - сонячних батарей і наземних вітрових ферм - зрівняється з ціною кіловата, виробленого на ТЕС.

У цьому питанні теж багато що залежить від методики. Експерти Deloitte ще в кінці 2018 року писали, що енергія ВДЕ зрівнялася за ціною з традиційною.

При цьому газ буде відігравати важливу роль не тільки в енергетиці, а й в торгівлі: до 2050 року 90% буде добуватися за рахунок фракінга, і пропозиція буде стабільно перевищувати попит, що збереже за США роль чистого експортера енергії. Додає можливостей для маневру те, що загальне споживання електрики завдяки енергозбереженню зростає дуже повільно - менш ніж на 1% за десятиліття.

Один з наслідків такої динаміки те, що всі інші енергетичні рішення на тлі падіння цін на газ і ВДЕ будуть витіснені з ринку.

Більшість вугільних електростанцій та АЕС припинять роботу до 2030, але ті, які залишаться, будуть працювати до 2050 і далі, прогнозує агентство.

Експерти також вважають викиди СО2 економікою США. Знизити їх не вдасться, протягом усього періоду до 2050 вони залишаться приблизно на нинішньому рівні - близько 5 гігатонн на рік. Єдиний спосіб знизити їх - загальмувати економічне зростання. У сценарії з низьким ростом ВВП допускається зниження викидів на гігатонн.

В іншому - більш сміливому - звіті аналітики пророкують рекордний рік для ВДЕ в США: більша частина з нових енергетичних потужностей, які встановлять в країні у 2020, припаде на частку сонця і вітру.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Міністерство енергетики США (DOE) оголосило про запуск ініціативи Energy Storage Grand Challenge, яку воно називає «комплексною програмою, спрямованою на прискорення розробки, комерціалізації та використання технологій накопичення енергії наступного покоління і підтримки американського глобального лідерства в накопиченні енергії».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!