RSS
Новости
7 февраля 2020, 11:24
Імпорт електроенергії з РФ та Білорусі треба допускати тільки в рамках операційної безпеки енергосистеми - Оржель
Мінекоенерго очікує від НЕК "Укренерго" оновленого прогнозного балансу об'єднаної енергосистеми України зі зведеними до мінімуму обсягами імпорту електроенергії з РФ та Білорусі.

"Позиція міністерства з цього питання (імпорту електроенергії з РФ та Білорусі) відома. Є лист, де ми просимо заблокувати імпорт електричної енергії. Є чітка позиція з цього питання", - заявив глава відомства Олексій Оржель під час спільного з президентом України Володимиром Зеленським відвідування шахти "Межирічанська" (Червоноград, Львівської обл.) 6 лютого.

За словами Оржеля, оператор системи передачі електричної енергії НЕК "Укренерго" найближчим часом повинен подати баланс об'єднаної енергосистеми, в якому буде до мінімуму - тільки в рамках операційної безпеки - зведена можливість імпорту електричної енергії з Росії та Білорусі.

Він також повідомив, що з цього питання "була у 20 числах січня нарада".

"Ми максимально зараз завантажуємо наших власних виробників", - зазначив Оржель.

На своїй сторінці в Facebook міністр написав, що через зниження енергоспоживання на ТЕС накопичилися значні запаси вугілля, що у свою чергу призводить до нездатності розрахуватися з вугледобувними підприємствами та створює кризу у вугільній галузі. За його даними, зараз на складах накопичилося 3 мільйони тонн вугілля, що є критичним для галузі.

Мінекоенерго заклало в затверджений на початку листопада минулого року прогнозний баланс на 2020 рік, зростання імпорту електроенергії у 2,8 рази - до 4,14 млрд кВт-год проти очікуваних на той момент 1,488 млрд кВт-год імпорту за підсумками 2019 року.

При цьому, згідно з даними "Укренерго", фактичні показники імпорту електроенергії за півроку, з моменту запуску в липні нової моделі енергоринку, склали 2 млрд 698,552 млн кВт-год е електроенергії. З Білорусі було імпортовано 851,297 млн ​​кВт-год (31,5% від загального обсягу імпорту), з Росії - 286,264 млн кВт-год (10,6%).

Раніше Міністерство енергетики та захисту довкілля зверталося до НКРЕКП з проханням розглянути можливість обмежити пропускну потужність, яка продається системним оператором НЕК «Укренерго» на аукціонах імпортерам електроенергії з Росії та Білорусі.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!