RSS
Новости
7 февраля 2020, 12:57
Equinor: вуглецева нейтральність до 2030 року та експансія у ВДЕ
Норвезький нафтогазовий концерн Equinor випускає нові «кліматичні ініціативи».

У січні компанія оголосила, що зобов'язується досягти нульового рівня викидів від своєї діяльності в Норвегії до 2050 року (операції першого і другого рівня - Scope 1 і Scope 2).

Тепер Equinor випустив нову дорожню карту з клімату, «спрямовану на забезпечення конкурентоспроможної та стійкої бізнес-моделі в процесі енергетичного переходу, придатної для довгострокового створення вартості».

Equinor прагне:

• знизити вуглецеву інтенсивність своєї діяльності у всьому ланцюжку, включаючи кінцеве споживання енергетичних продуктів, що реалізуються компанією, як мінімум на 50% до 2050 року (див. Деталі на графіку вище);

• збільшити потужність відновлюваної енергетики в портфелі компанії в 10 разів до 2026 року і стати найбільшим вітроенергетичним підприємством;

• зміцнити свої лідируючі позиції в галузі по вуглецево-ефективному виробництву, забезпечити вуглецево-нейтральні глобальні операції до 2030 року.

«Сьогодні ми встановлюємо нові короткострокові, середньострокові та довгострокові амбіції щодо скорочення власних викидів парникових газів і формування нашого портфеля відповідно до Паризької угоди. Це хороша бізнес-стратегія для забезпечення конкурентоспроможності та просування до низьковуглецевого майбутнього», - каже Ельдар Сьотре, президент і виконавчий директор Equinor.

«Зараз ми дивимося в майбутнє на 30 років, і неможливо передбачити точну форму і темпи переходу ... Але ми знаємо, що на енергетичних ринках повинні відбутися значні зміни, і наш портфель зміниться, щоб залишатися конкурентоспроможними. Ми будемо добувати менше нафти в низьковуглецевому майбутньому, але створення вартості в нафтогазовому бізнесі буде як і раніше високим, а відновлювані джерела енергії розкривають значні нові можливості для отримання хороших доходів», - говорить Ельдар.

«Ми розвиваємося як енергетична компанія широкого профілю, використовуючи сильні синергії між нафтою, газом, відновлюваними джерелами енергії, системами уловлювання та зберігання вуглецю (CCUS) і воднем. Ми будемо продовжувати займатися нашими власними викидами відповідно до принципу «платить емітент». Але ми можемо і будемо робити набагато більше. Як частина енергетичної галузі, ми повинні бути частиною рішення по боротьбі зі зміною клімату і більш широкому вирішенню проблеми декарбонізації відповідно до змін в суспільстві », - каже Ельдар.

Прагнення знизити чисту вуглецеву інтенсивність як мінімум на 50% до 2050 року враховує обсяги викидів рівнів (Scopes) 1, 2 і 3, тобто від початкового виробництва до кінцевого споживання. До 2050 року на кожну одиницю виробленої енергії в середньому припадатиме менше половини викидів в порівнянні з сьогоднішнім днем. Очікується, що завдання будуть виконані в основному за рахунок значного зростання відновлюваних джерел енергії і змін в масштабах і складі нафтогазового портфеля. Операційна ефективність, CCUS і водень також будуть важливі, а в якості доповнення можуть використовуватися визнані механізми компенсації та природні поглиначі (див. Верхній графік).

До 2026 року Equinor очікує, що енергетичні потужності компанії, що працюють на основі ВДЕ складуть від 4 до 6 ГВт. Це приблизно в 10 разів вище нинішнього показника, що означає середньорічний темп зростання більше ніж 30%.

До 2035 року Equinor планує збільшити потужності відновлюваних джерел енергії до 12-16 ГВт, «в залежності від наявності привабливих проектних можливостей».

Портфель проектів Equinor в офшорній вітроенергетиці

У 2019 році компанія виграла право на будівництво найбільшої офшорної вітрової електростанції Dogger Bank потужністю 3,6 ГВт у британських водах. Після введення в експлуатацію в середині 2020-х роках ця електростанція буде виробляти приблизно 5% електроенергії, споживаної Великобританією.

«Щоб боротися зі зміною клімату, уряд, бізнес і суспільство повинні разом знайти нові та стійкі рішення. Будучи піонером в CCUS, Equinor займається формуванням європейського ланцюжка створення вартості, зберіганням CO2 на сторонніх промислових майданчиках. Це, в поєднанні з сильною позицією в природному газі, робить Equinor підготовленим до майбутнього зростання ринку водню, який пропонує широкі можливості для енергетики з нульовою емісією », - додає Ельдар.

Вуглецево-ефективний видобуток нафти та газу буде все більше ставати конкурентною перевагою, і Equinor буде прагнути забезпечити високу вартість і надійний нафтогазовий портфель.

Equinor прагне знизити інтенсивність викидів CO2 при видобутку нафти та газу в глобальному масштабі до рівня нижче 8 кг на барель нафтового еквівалента до 2025 року, на п'ять років раніше, ніж планувалося. Поточний світовий середній показник по галузі становить 18 кг CO2 на барель.

Equinor ставить перед собою нові завдання по досягненню нейтрального рівня викидів вуглецю в глобальних операціях до 2030 року [мова йде про операції Scope 1 і Scope 2, тобто без урахування кінцевого споживання енергетичних продуктів компанії]. Основним пріоритетом буде скорочення викидів парникових газів в результаті власних операцій. Решта викидів будуть компенсовані або через системи торгівлі квотами, такі як EU ETS, або за допомогою інших високоякісних механізмів компенсації.

Equinor займає лідируючі позиції в галузі за викидами метану, вони складають близько 10% від середнього світового показника. Кліматична дорожня карта містить в собі завдання зберегти викиди метану на рівні, близькому до нуля, і ліквідувати спалювання попутного газу до 2030 року.

«Нова кліматична дорожня карта позначає наш шлях до того, щоб стати рушійною силою в енергетичному переході й в енергетичному майбутньому. Це також запрошення нашим партнерам, клієнтам, постачальникам і урядам спільно працювати над необхідними діями по боротьбі зі зміною клімату», - робить висновок Ельдар.

Раніше ЕлектроВісті писали, що організація Climate Bonds Initiative (Ініціатива по кліматичним облігаціям) підвела фінансові підсумки минулого року. У 2019 світі були випущені облігації та видані кредити, які за міжнародною класифікацією належать до категорії «зелених», на загальну суму 254,9 мільярда доларів США. Це рекордний показник, який на 49% перевищив рівень 2018 року, в якому за допомогою зелених фінансових інструментів було залучено 171,1 млрд доларів США. Із загального обсягу 2019 року зелені кредити становили лише 2,6% ($ 6,8 млрд).

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое