RSS
Новости
14 февраля 2020, 10:23
У Тростянці 6,5-мегаватна котельня на хмизі заощаджує мільйони гривень
У Тростянці(Сумська область) 6,5-мегаватна котельня працює на трісці з гілок і заощаджує мільйони гривень.

Проект, покликаний економити природні ресурси та берегти довкілля, реалізувала компанія "Лімік", заснована місцевими підприємцями.

Котельню запустили трохи більш як рік тому. Як паливо використовують хмиз, який компанія вирізає вздовж доріг. «На Сумщині багато доріг позаростали деревами та кущами, які влітку стали схожими на зелені тунелі, - розповідає головний інженер ТОВ «Лімік» Михайло Льон. - У нас є домовленість зі шляховиками: і їм користь, і нам, і довкіллю».

Енергогенеруюче обладнання котельні забезпечує теплом і дуже гарячою парою найбільше підприємство Тростянця - шоколадну фабрику "Монделіс Україна". Гаряча пара певної температури, яка подається під певним тиском, використовується для технологічних операцій у виробництві солодкої продукції. Раніше на шоколадній фабриці працювала газова котельня, яку нині законсервували.

«Відмова від газу дає змогу фабриці "Монделіс Україна" заощаджувати мільйони гривень, - каже керівник з розвитку ТОВ «Лімік» Ігор Льон. – До того ж газова котельня щороку продукувала 6 тисяч тонн вуглекислого газу, який поповнював «парникові запаси».

Використання рослинного палива забезпечує нульовий баланс СО2, продовжує він.

«Дерево росте, споживає вуглекислий газ, зменшуючи його вміст в атмосфері, а коли його спалюють, "законсервований" у ньому вуглекислий газ повертається - відбувається його "кругообіг у природі", - пояснює Ігор Льон. - Скільки дерево раніше взяло із повітря СО2, стільки туди й віддало - нічого не змінилось, а от вуглекислий газ у нафті чи природному газі, які знаходяться у землі, перебуває у зв'язаному стані, а коли їх спалюють, він вивільняється і посилює парниковий ефект».

Рослинне паливо, на відміну від газу чи нафти, відновлювальне, додає Михайло Льон. «Хмиз, який ми зріжемо уздовж доріг, переробимо на тріски та перетворимо у котлах на теплову енергію, через три роки виросте знову, - пояснює він. - Це - безкінечне джерело енергії».

Котельня працює цілий рік: взимку продукує пару і теплову енергію, а влітку лише пару, бо вона необхідна для здійснення технологічних операцій. Для виробництва такої кількості гігакалорій потрібна величезна кількість хмизу, який переробляють на тріску, тож принаймні неподалік Тростянця автомобільні дороги скоро стануть повністю "прозорими".

Залежно від сезону та обсягу замовлень підприємство забезпечує роботою та непоганою зарплатою від двох до трьох сотень людей. Працює абсолютно прозоро і дисципліновано сплачує податки - минулого року до бюджетів усіх рівнів перерахували майже 12 млн грн.

У котельню на відновлюваному паливі компанія вклала майже мільйон доларів власних коштів.

Незабаром у Тростянці будуватимуть Палац спорту із біатлонним полем та трьома басейнами. Компанія "Лімік" планує забезпечити й новий об’єкт «зеленим» теплопостачанням та гарячою водою і, якщо необхідно, встановити додатковий котел.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України планує ввести податок на СО2 для підприємств. Зібрані кошти підуть на проекти з енергоефективності. Про це повідомляла прес-служба відомства після зустрічі міністра Олексія Оржеля з новим єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое