RSS
Новости
14 февраля 2020, 18:10
Дано старт процесу вивчення можливостей ліцензування малих модульних реакторів в Україні
Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки України і американська компанія NuScale Power підписали Меморандум про взаєморозуміння, який дає старт роботам з оцінки національних нормативних та проектних документів, пов’язаних із впровадженням технології NuScale для будівництва малих модульних реакторів (SMR) в Україні. З українського боку документ підписав директор ДНТЦ ЯРБ Ігор Шевченко, з американської сторони – виконавчий директор та керівник ядерної програми NuScale Дейл Аткінсон.

Урочистості з нагоди підписання відбулися у січні цього року у штаб-квартирі NuScale Power в м. Корвалліс (Орегон, США) за участі представників Державного департаменту США, Міністерства енергетики США та Голови Державної інспекції з ядерного регулювання України Григорія Плачкова.

Документ передбачає проведення аналізу та вивчення прогалин, що існують в українському законодавстві на основі досвіду ліцензування SMR NuScale у США.

Виконавчий директор та керівник ядерної програми NuScale Дейл Аткінсон у своїй промові наголосив, що компанія радо вітає співпрацю із ДНТЦ ЯРБ: «Це організація науково-технічної підтримки, яка має достатній досвід і користується авторитетом, тому нема сумнівів, що фахівці установи зуміють зібрати усю необхідну інформацію та знайти найоптимальніші способи впровадження технології NuScale в енергетичне майбутнє України».

У процесі розгляду питань, пов’язаних із ліцензуванням нових реакторних технологій, ДНТЦ ЯРБ надаватиме експертну науково-технічну підтримку українському Регулятору.

«Цей меморандум про взаєморозуміння допоможе знайти відповіді на низку запитань, зокрема, чи зможе технологія SMR задовольнити енергетичні потреби України, – зазначив Ігор Шевченко, директор ДНТЦ ЯРБ. – Результати оцінки стануть невід'ємною частиною процесу ліцензування SMR і майбутнього впровадження технології NuScale в Україні. Наша мета - створити рівні умови гри для усіх компаній, щоб нові безпечні ядерні технології мали змогу увійти на український енергетичний ринок».

Наразі NuScale Power активно наближається до етапів виробництва і експлуатації свого першого в США SMR, який почне генерувати електроенергію вже в середині 2020-х років. Компанія також підписала меморандуми про взаєморозуміння для вивчення можливості впровадження своєї технології в Канаді, Йорданії, Чехії та Румунії.Як повідомлялося, компактні ядерні реактори NuScale можуть замінити звичайні АЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sstc
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!