RSS
Новости
21 февраля 2020, 19:20
Міністр енергетики наполягає на заміні керівника "Укренерго"
Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель запропонував міністру фінансів призначити Андрія Стасіва т.в.о. голови "Укренерго". Це випливає з листа Оржеля на ім'я міністра фінансів Оксани Маркарової.

З документа випливає, що Оржель рекомендує розглянути кандидатуру Стасіва для "можливого призначення" в "Укренерго" до того часу, поки не буде проведено конкурс на посаду голови правління. Останнім часом Стасів був радником Олексія Оржеля.

Кабмін 12 лютого доручив Міністерству фінансів і наглядовій раді НЕК "Укренерго" зупинити конкурсний відбір на посаду голови компанії, а також призначити нового в.о. керівника. Вже кілька років в.о. глави компанії є Всеволод Ковальчук.

Уряд планував "негайно призначити нового в.о. голови "Укренерго" своїм же рішенням, а не наглядовою радою, як це передбачено законодавством. Кабмін в цьому питанні керується нормами постанови №777, яка передбачає призначення голови правління компанії та її правління через номінаційний комітет при КМУ. Але після останніх змін, внесених до постанови, воно не поширюється на держкомпанії, в яких є наглядова рада, зокрема на "Укренерго".

На цьому тижні прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Кабмін не затягує конкурс, і що його потрібно завершити найближчим часом. "Уряд точно не буде робити щось, щоб уповільнити цей процес. Найближчим часом, рішення повинно бути прийнято", - заявив Гончарук.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Кабмін планує внести зміни в закон "Про ринок електричної енергії". Про це в своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: rbc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое