RSS
Новости
28 февраля 2020, 11:19
Гірничо-металургійний гігант Rio Tinto обіцяє стати вуглецево-нейтральним до 2050 року
Австралійсько-британський концерн, одна з найбільших у світі гірничо-металургійних компаній Rio Tinto, оголосив про плани інвестувати близько 1 мільярда доларів США протягом наступних п'яти років для підтримки досягнення своїх нових кліматичних цілей на 20-30 та 2050 роки.

До 2030 року копання зобов'язується знизити інтенсивність викидів на 30 відсотків в порівнянні з рівнем 2018 року, а також скоротити викиди в абсолютному вираженні на 15 відсотків від того ж рівня. Йдеться в викидах Рівнів (Scope) 1 і 2, пов'язаних зі своєю основною діяльністю (Рівень 1), і вироблених в результаті споживання купленої енергії (Рівень 2).

Згідно з цими цілями зростання бізнесу Rio Tinto в період до 2030 року буде вуглецево-нейтральним.

До 2050 року компанія планує досягти чистих нульових викидів (net zero emissions) від операційної діяльності.

У своїй доповіді "Our approach to climate change", опублікованій 26 лютого 2020 року, компанія показує, як вона планує досягти зазначених цілей.

Головний виконавчий директор Rio Tinto J-S Jacques зазначає: «Зміна клімату є глобальною проблемою і потребує дій з боку країн, галузей і суспільства в цілому. Нові технології, партнерські відносини та ефективна державна політика будуть ключовими для досягнення цієї мети, але сьогодні у світу немає чіткого шляху до чистих нульових викидів до 2050 року ... Завдання для всього світу і для добувної промисловості полягає в тому, щоб продовжувати фокусуватися на зниженні рівня бідності та створення матеріальних благ, одночасно роблячи дії щодо захисту клімату. Це зажадає складних компромісів ... Для Rio Tinto мова йде про встановлення довгострокових амбіцій і складних, але досяжних цілей на 20-30 та 2050 роки ».

Зазначений пакет інвестицій в розмірі $ 1 млрд буде розподілений між вкладеннями у вітрові та сонячні електростанції та впровадження електроустаткування, фінансуванням розробки безвуглецевої технології виробництва алюмінію і сфери управління споживанням води та відходами.

Ще у 2018 році Rio Tinto оголосила про технологічне партнерство з Alcoa за підтримки Apple та урядів Канади та Квебеку для розвитку технології ELYSIS з виробництва безвуглецевого алюмінію.

Компанія заявляє, що 76% електроенергії, яку вона сьогодні споживає, має відновлюване походження, а «більшість операцій має значно нижчу інтенсивність викидів вуглецю, ніж в середньому по галузі».

В середині лютого Rio Tinto оголосила про початок проекту з будівництва сонячної електростанції потужністю 34 МВт, комбінованої з системою накопичення енергії на 12 МВт*год, для енергопостачання свого залізорудного родовища в Західній Австралії.

Керівники Rio Tinto відповідатимуть за виконання кліматичних цілей «гаманцем». Винагорода членів правління і старших менеджерів прив'язана до результатів виконання кліматичної стратегії.

Раніше повідомлялось, що нафтогазовий гігант BP оголосив, що планує стати «вуглецево-нейтральним», досягти нульового балансів викидів СО2 (net zero) до 2050 року «або раніше».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое