RSS
Новости
28 февраля 2020, 12:52
ЄС планує змусити виробників смартфонів зробити батареї змінними
У розпорядження журналістів голландської газети Het Financieele Dagblad потрапив чорновий варіант документа Єврокомісії, який буде представлений на відкрите обговорення в наступному місяці. У ньому йдеться про намір ЄС ввести нові вимоги до виробників смартфонів, планшетів і навушників - вони повинні почати оснащувати свою техніку легко замінними акумуляторами.

Цей захід спрямований на скорочення кількості використаних батарей, які викидають на сміттєзвалищах.

Багато виробників смартфонів запечатують відділення для акумуляторів, щоб користувачі не могли самі замінити акумулятор. Так робить, наприклад, Samsung з усіма своїми телефонами, починаючи з Galaxy S6. Більш того, деякі з них навіть не продають змінні батареї в роздріб, поширюючи їх тільки через спеціалізовані сервісні центри, як це робить Apple.

Таким чином, вони безпосередньо стимулюють збільшення обсягів електронних відходів, змушуючи клієнтів купувати нову техніку і позбавлятися від старої, замість того щоб просто замінити батарею.

За оцінками ЄС, тільки за 2016 рік країни-учасниці справили 12,3 млн тонн електронних відходів - в середньому, 16,6 кг на людину.

Можливі терміни введення норми про змінні акумулятори поки не зрозумілі.

У січні Apple вже висловлювалася на цю тему, коли мова зайшла про стандартизацію роз'ємів коннектора Lightning для портативної техніки. Компанія заявила, що закони, які змушують вводити єдині норми, «гальмують інновації». ЄС тоді відхилила заперечення Apple.

Війна за право самостійно лагодити куплену електроніку і побутову техніку вже активно ведеться між активістами та компаніями-виробниками в Європі. Там правозахисникам вдалося домогтися ряду поступок. Зокрема, ремонт техніки може проводитися без втрати гарантії не тільки в авторизованих сервісних центрах.

Нагадаємо, що компанія Samsung готувала до випуску смартфон з батарейною технологією, яка дозволить йому повністю зарядитися менш ніж за півгодини.

А китайський виробник техніки Xiaomi на початку серпня 2019 року отримав патент на дизайн нового смартфона, ключовою особливістю якого є масивна сонячна панель на задній частині пристрою.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое