RSS
Истории
28 февраля, 16:37
Виробництво електромобілів повертається у Берлін. 100 років тому тут був один із найуспішніших виробників того часу - Slaby-Beringher
Сьогодні виробник електромобілів Tesla будує свій перший європейський завод під Берліном. А ще 100 років тому Берлін був одним із лідерів цієї галузі. Один із найуспішніших електромобілів того часу мав назву «Slaby-Beringher» і виготовлявся у передмісті німецької столиці.

У 1919 році двоюрідні брати Рудольф Слабі і Герман Берінгер організували невелику компанію з випуску одномісних електромобілів. У машини був несучий кузов, але крім цього вона була вкрай примітивною, у неї не було навіть керма, а управління здійснювалося за допомогою важеля.

Технічні характеристики: 180 кг (включаючи свинцеву батарею на 80 кг), дві кінські сили, максимальна швидкість 25 км/год. Батареї на 24В вистачало на 60 кілометрів. Найменший електромобіль в світі на той момент коштував 600 марок, інші мінімум втричі дорожче.
Підкреслимо, що в той час всюди були розетки , але мало АЗС. Тільки коли паливо стало дешевше, двигуни внутрішнього згоряння замінили струм.

Спочатку продажі йшли погано, але влітку 1919 року компанії дуже пощастило - її машину побачив власник фірми по виробництву мотоциклів DKW і тут же замовив 100 автомобілів.

Це принесло компанії гарний прибуток. Після показу автомобіля на Лейпцизькому ярмарку, братам подали ідею про те, що треба б запропонувати машину японцям, так як ринок електромобілів там процвітав.

Перша партія машин була відправлена ​​в Осаку в 1920 році. Машини тут же розкупили і було зроблено замовлення на ще кілька сотень. Slaby-Beringher довелося відкрити в Японії своє представництво, щоб налагодити обслуговування машин і координувати продаж.

Однак, в 1923 році землетрус в Японії знищив всю партію машин Slaby-Beringher, яку щойно привезли з-за моря і готувалися передати покупцям. У зв`язку з цим фірма опинилася на межі банкрутства.

Керівництво DKW, не бажаючи втратити свої вкладення в Slaby-Beringher, викупило залишки фірми. Згодом було створено новий автомобіль, але вже під брендом DKW і з мотоциклетним мотором.


За період існування фірми з 1919 по 1924 побудували 2005 електромобілів Slaby-Beringher. У світі залишилося лише 3 екземпляри, один із яких знаходиться у Берлінському технологічному музеї.

Нагадаємо, Ілон Маск оголосив, що перший завод Tesla в Європі - Gigafactory Europe - з'явиться в Берліні. З 2021 року на ньому буде вироблятися Model 3 і новий компактний позашляховик Model Y.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!