RSS
Новости
6 марта 2020, 10:48
Столиця Фінляндії обіцяє мільйон євро за переведення опалювальної системи міста на «зелену» енергію
Гельсінкі оголосили міжнародний конкурс екологічних проектів з переведення міської теплоенергетики на відновлювані джерела енергії.

Заявки на Helsinki Energy Challenge столиця Фінляндії прийматиме до 31 травня.

Розробник найкращого рішення для опалення міста на найближчі десятиліття отримає один мільйон євро.

Гельсінкі мають намір зробити вуглецево-нейтральною всю опалювальну систему, використовуючи при цьому як можна менше біомаси. До 2029 року столиця Фінляндії планує повністю відмовитись від вугілля. У якості пропозицій приймаються нові технології виробництва тепла чи рішення, які покращують існуючі процеси, енергоефективні рішення і нетехнологічні інновації(наприклад, операційна чи бізнес-модель для міських структур). Всі вони можуть бути об’єднані в одному проекті.

Пропозиції будуть оцінюватися за впливом на клімат та природні ресурси, а також за вартістю, графіком реалізації, можливістю впровадження, надійністю поставок та потенціалом. Переможця обере міжнародне експертне незалежне журі.

Фіналісти, імена яких оголосять 2 липня, у Гельсінкі протягом трьохденного заходу отримають додаткову інформацію і рекомендації для побудови розширеної версії своєї пропозиції, а також по 10 тисяч евро на команду для розвитку проекту. Переможця конкурсу оголосять 24 листопада 2020 року.

Поборотися за мільйон можуть всі бажаючі, у кожній команді повинно бути не менше двох учасників.

Конкурсом, результатами якого організатори готові ділитися з іншими містами, вже зацікавились і заявили про готовність підтримати Торонто, Ванкувер, Амстердам і Лідс. Всесвітній економічний форум і кліматична мережа C40 провідних міст світу вже допомогли Гельсінкі на етапі планування змагань. Науковим консультантом виступить фінський Технологічний дослідницький інститут VTT.

Нагадаємо, що на зустрічі в Брюсселі лідери країн Європейського союзу домовилися досягти нульового балансу вуглецевих викидів в атмосферу до 2050 року. З угоди поки виключена Польща, чия економіка сильно залежить від вугілля.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Коста-Ріка обдарована достатком води, яку країна використовує для виробництва більше ніж 78% необхідної електроенергії. Але вона прагне довести цей показник до 100% вже до кінця року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое