RSS
Новости
6 марта 2020, 16:10
Укренерго працює над посиленням захисту об`єктів критичної інфраструктури
Фахівці дослідницького центру Міністерства енергетики США Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) вже втретє відвідали НЕК «Укренерго». Українські та американські експерти розглянули проект документа щодо загроз критичній інфраструктурі України, який розробляється фахівцями PNNL. Документ передбачатиме рекомендації для посилення стійкості нашої енергосистеми. Його основа була закладена протягом попереднього спільного двотижневого семінару, який відбувся у грудні минулого року.

Спеціалісти «Укренерго» обговорили з колегами із США можливі загрози для української енергосистеми та порівняли їх з ситуацією в американських енергосистемах. Експерти з PNNL поділилися досвідом попередження безпекових інцидентів на об’єктах критичної інфраструктури. Цей досвід буде корисним для оцінки ефективності систем фізичного захисту і в Україні. З огляду на військові дії на сході країни, додатково були розглянуті вірогідні терористичні атаки та диверсії на об‘єктах енергосистеми та сценарії їх запобігання.

Також українськи та американські фахівці визначили базові терміни, рівні та типи загроз системі/лініям електропередачі й об’єктам розподілу. Розгляд практичної стратегії запобігання загрозам з конкретними кроками щодо майбутньої імплементації документа продовжиться вже на наступному семінарі. Він проходитиме в Укренерго з 10 по 13 березня.

Візит експертів Pacific Northwest National Laboratory в «Укренерго» триває в рамках українсько-американського Стратегічного енергетичного діалогу за підтримки Міністерства енергетики США та Посольства США в Україні. Методики, які застосовує PNNL, використовуються для фізичного захисту енергетичної інфраструктури та інших об’єктів особливого значення в США.

Нагадаємо, у минулому році «Укренерго» розробило Концепцію розвитку кібербезпеки компанії на 2019-2023 роки. В її основі – аналіз стану інформаційної безпеки в компанії, власний досвід та досвід світових лідерів у галузі кіберзахисту й інформаційних технологій. Документ передбачає посилення безпеки інформаційної інфраструктури компанії та мінімізації негативного впливу інцидентів на її роботу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!