RSS
Новости
13 марта 2020, 12:28
НКРЕКП затвердила Звіт з оцінки достатності генерації, що передбачає 2 ГВт «швидкого старту» та 2 ГВт storages
НКРЕКП затвердила Звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей 2019р, який передбачає необхідність будівництва для збалансованої роботи енергосистеми 2 ГВт високоманеврової генерації (зі швидким стартом) та 2 ГВт систем накопичення енергії. Відповідне рішення 13 березня було прийнято на засіданні регулятора.

Представляючи цей звіт, директор з управління ОЕС України - головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко зазначив, що на сьогодні в енергосистемі наявний дефіцит маневрових та регулюючих потужностей. Для його покриття необхідно збудувати та ввести в експлуатацію 2 ГВт генерації зі швидким стартом (з розгортанням потужності від О МВт до максимального значення за 15 хв), а також 2 ГВт систем накопичення енергії.

«Високоманеврова генерація потрібна дійсно зараз в цьому обсязі, але ми розуміємо, що готувати конкурс одразу на 2 ГВт не доцільно, тому ми будемо готувати (умови для проведення конкурсу – ред.) з розбивкою по рокам в пропорції», - сказав він. Зайченко додав, що приблизна вартість швидкої генерації (газопоршневих або газотурбінних установок) становить 700 дол./кВт встановленої потужності.

«Щодо систем накопичення енергії, тут є розбивка – це 200 МВт має бути вже найближчим часом введено в якості первинного резерву, протягом наступних двох років – 500 МВт для забезпечення вторинного резерву (в сторону споживання) і наступні 5 років – ще 1200 МВт», - пояснив Зайченко, додавши, що 200 МВт систем накопичення енергії має бути збудовано до переходу роботи енергосистеми України в ізольованому режимі, що передбачено в рамках процесу інтеграції в ENTSO-E.

Також у звіті передбачені наступні тренди розвитку різних типів генерації:

• Зниження потужностей теплової генерації через відсутність нових енергоблоків і невідповідність нормативам по викидам вуглекислого газу; загальна потужність теплової генерації в балансі передбачається на рівні 12 ГВт;

• Високий темп впровадження ВДЕ;

• Засоби балансування вводяться на рівні 20% від потужності ВДЕ;

• Розвиток гідроенергетики передбачається на мінімальному рівні.

Нагадаємо, що енергосистема України, для забезпечення збалансованої роботи без обмежень генерації, за станом на 2021 р повинна мати 1650 МВт систем накопичення енергії (їх кількість з часом має зрости), а також високоманеврену генерацію. Про це 19 лютого під час обговорення проблем балансування в Energy Club повідомив директор з управління ОЕС України, головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!