RSS
Новости
13 марта 2020, 16:30
Пара із США запропонувала рішення для очистки сонячних панелей від снігу і отримала премію 50 тис. доларів
Карл Вагнер та Даніель Родос зі штату Міннесоти винайшли тонкий нагрівальний елемент з наночастинок з метою розплавлення снігу на сонячних батареях. Прилад був представлений на конкурсі від Міністерства енергетики США. Ставши півфіналістами, Вагнер та Родос отримали винагороду у розмірі 50 тис. доларів.

Карл Вагнер та Даніель Родос минулої зими помітили накопичення снігу на сонячних батареях їхнього будинку у районі Дулут. Науковець і винахідник Карл Вагнер знайшов рішення. Він запропонував встановити у сонячні батареї нагрівальний елемент з наночастинками.

Прилад під назвою «Solar for Snow» був представлений на конкурсі від Міністерства енергетики США. Посівши друге місце, Вагнер та Родос отримали винагороду у розмірі 50 тис. доларів.

Автори «Solar for Snow» отримали технічну та наставницьку підтримку від компанії Heliene, виробника сонячної енергії в Канаді з фабрикою в штаті Міннесота. «Компанія зацікавлена ​​побачити результати досліджень», - сказав Вагнер. Комунальне господарство Minnesota Power, що обслуговує північну частину штату, також допомагало проекту.

"Це гарна ідея", - сказав Мартін Почтарук, президент Heliene. "Тепер нам потрібно випробувати дану технологію".

Почтарук також наголосив, що цей прилад може стати складовим елементом у виробництві сонячних панелей, але лише після проведення випробувань та дослідження можливих негативних наслідків.

Вагнер визнає, що панелі, ймовірно, коштуватимуть дорожче та матимуть проблеми з установкою, оскільки для активації наночастинок їм потрібне з'єднання з низьковольтною лінією електропередачі. Однак, він намагатиметься знизити собівартість продукції та спростити процес електромонтажу.

Вагнер наголосив, що термін придатності нових панелей буде таким самим, як і у більшості звичайних сонячних панелей (близько 25 років). Панелі не матимуть рами, що дозволить снігу легко сковзати з них, і матимуть більш міцну конструкцію для утримання високоефективного обладнання.

Нова технологія виявляє і нагріває лише ті ділянки панелей, які покриті снігом. "Цей матеріал розпізнає, де на поверхні низькі температури, і подає тепло до цих ділянок", - сказала Даніель Родос. "Така природа матеріалу. Він знає, що робити».

Спочатку пара протестувала панелі, вкриті дюймом снігу. «У результаті досліду, панелі повністю очистилися від снігу», - сказала Родос. Надалі винахідники експериментуватимуть із більшою кількістю снігу.

Раніше ElektroVesti писали, що JinkoSolar опублікувала результати польових випробувань своїх двосторонніх сонячних батарей.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!