RSS
Новости
20 марта 2020, 12:55
Покинуте 100-літнє судно City of Adelaide стало островом
Пароплав 19 століття, який знаходиться в морі біля берегів Австралії, перетворився в острів, покритий мангровими деревами. Те, що сьогодні виглядає як арт-проект, насправді - судно City of Adelaide, яке ходило морями понад півстоліття, перш ніж сісти на мілину.

Пароплав City of Adelaide був побудований в Шотландії для судноплавної компанії Australasian Steam Navigation Company і спущений на воду 22 грудня 1863 року. Судно виконувало регулярні пасажирські перевезення між Австралією і Гавайськими островами. Після ремонту в 1871 році воно пропрацювало ще 14 років і в 1885 році було виведено з експлуатації.

Через кілька років City of Adelaide переобладнали в вітрильне судно - чотирьохщогловий барк. Спочатку замість перевезення пасажирів його використовували для зберігання вугілля. У 1912 році на судні виникла пожежа, яку вдалося загасити лише через кілька днів.

Через три роки судно викупив якийсь Джордж Батлер. Він хотів використовувати його в якості хвилеріза в затоці Пікнік. Однак під час буксирування судно сіло на мілину в затоці Кокл і залишається там і до цього дня.

Під час Другої Світової війни уламки City of Adelaide використовували як мішень бомбардувальники Військово-повітряних сил Австралії. А в 70-і роки його мало не повністю знищив потужний тропічний циклон.

Зараз же наполовину зруйноване судно стало домівкою для мангрового лісу. Дерева відмінно прижилися на уламках. Цікаво, що, хоча судно і сіло на мілину понад 100 років тому, мангрові дерева з'явилися на ньому відносно недавно.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Європі на поромі-ролкері "Autosky", який курсує між Бельгією та Іспанією, запустили випробування морського біопалива з відпрацьованого моторного масла.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое