RSS
Истории
27 марта 2020, 18:15
Можлива електроенергетична криза в Україні: після постачальників електроенергії до Президента звернулися і оператори систем розподілу
Оператори систем розподілу електроенергії приєдналися до постачальників е/е та також звернулися до Президента і Кабміна через загрозу порушення енергозабезпечення населення та основної маси підприємств України.

Від 16.03.2020 pішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було призупинено видачу попереджень та здійснення заходів з відключення та інших санкцій по відношенню до побутових споживачів.

В листі наголосили, що обмеження щодо застосування санкцій до фізичних осіб та суб'єктів господарювання, а також заборона припинення надання житлово-комунальних послуг вже призвели до критичного зниження надходжень грошових коштів за спожиту електричну енергію.

Також було зазначено, що тариф на послуги з розподілу електричної енергії, який сплачують постачальники електричної енергії, є основним джерелом фінансування діяльності для операторів систем розподілу.

«Через гостру нестачу коштів постачальники першочергово оплачують електричну енергію, закуплену на оптовому рику та у виробників, щоб запобігти застосування з їх боку санкцій та обмежень постачання електричної енергії, оплата ж послуг операторів систем розподілу здійснюється за залишковим принципом. Оператори систем розподілу вже отримують листи від постачальників з повідомленнями про настання форс-мажорних обставин та неможливості виконання ними в повному обсязі фінансових зобов'язань за договорами на розподіл. В результаті оператори систем розподілу, які безпосередньо відповідають за енергозабезпечення кінцевих споживачів, опинились у найбільш незахищеному стані, оскільки не можуть гарантувати фінансування навіть критичних експлуатаційних витрат», - зазначається у зверненні.

Оператори систем розподілу електроенергії звернулися до Президента і Кабміна з проханням термінового прийняття рішення та надання відповідних доручень щодо внесення змін до нормативно-правових актів спрямованих на стабілізацію електроенергетичної галузі України щодо незастосування до операторів систем розподілу електричної енергії:  

-штрафних та інших санкцій за невиконання фінансових зобов'язань перед ДП «Оператор ринку», ПРАТ «НЕК «Укренерго» та іншими учасниками ринку, що можуть призвести до оголошення таким операторам систем розподілу "переддефолтного" та/або "дефолтного" стану протягом терміну дії обмежувальних заходів.

- санкції за порушення ліцензійних умов, а саме: недотримання структури тарифу на послуги з розподілу електроенергіі, недотримання якості надання послуг з розподілу електричної енергії, недотримання умов вчасності при наданні послуг з приеднання електроустановки замовника до системи розподілу електричної енергії та невиконання зобов'язань передбачених інвестиційною програмою на 2020 рік.

-штрафних санкцій за порушення податкового законодавства у період карантину, за відсутності обігових коштів для сплати податкових зобов`язань.

Профспілка енергетиків України зазначає, що оператори систем розподілу в свою чергу будуть спрямовувати всі ресурси для надійного та безперебійного електрозабезпечення споживачів України. На сьогодні склалась реальна загроза фінансового краху енергетичної галузі, зволікання з прийняттям вкрай необхідних рішень призведе до банкрутства енергетичних підприємств за всім ланцюгом (постачання, розподіл, передача, виробництво) та зриву енергозабезпечення населення та підприємств України.Нагадаємо, постачальники електроенергії звернулися до Президента України в зв'язку зі сформованою кризовою ситуацією в електроенергетичній сфері, яка виникла через відсутність можливості у енергопостачальників виконувати свої фінансові зобов'язання перед іншими суб'єктами ринку в період карантину.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!