RSS
Новости
17 апреля 2020, 10:47
Створена багатоперехідна сонячна панель з ККД майже 50%
Фотоелемент, розроблений американськими вченими, досягає 47,1% ККД тільки за певних умов - під концентрованим променем світла. Але і звичайне сонячне світло сонячна панель перетворює в електрику з відмінним ККД 39,2%. А німецьким дослідникам вдалося створити рекордний тандемний сонячний елемент з перовскітовим шаром, ККД якого 24,1%.

Пристрій, створений в Національній лабораторії з вивчення відновлюваної енергії, продемонструвало високий потенціал багатоперехідних сонячних елементів. Під променем концентрованої енергії воно досягло ККД в 47,1%, а в умовах звичайного освітлення - більш скромних показників 39,2%.

Виготовлено пристрій з речовин III-V груп таблиці Менделєєва, що володіють широким діапазоном властивостей поглинання світла. Кожен з шести шарів абсорбує світло певної частини спектра. При цьому кожен шар надзвичайно тонкий - в три рази менше людської волосини.

На їхню думку, цілком реально підняти продуктивність таких фотоелементів вище 50%.

Інший рекорд встановили нещодавно німецькі вчені з Берлінського центру Гельмгольца (HZB). Вони з'єднали два різних напівпровідники, що перетворюють різні частини спектра в електроенергію - один з перовскита, другий з міді, індію, галію і селену (CIGS). Загальна товщина шарів склала близько 4,5 мкм, що дозволяє виготовляти гнучкі сонячні модулі.

Особливість конструкції в тому, що вчені поєднали нижній шар з перовскітовим, щоб в елемента було всього два електричних контакти або термінали. А тонкий перовскітовий шар товщиною 0,5 мкм було нанесено за допомогою молекул SAM, в результаті чого сформувався мономолекулярний шар, що поліпшує контакт між перовскитом та CIGS.

Новий подвійний фотоелемент показав ефективність 24,1%, рекордний результат для осередку такого типу.

Раніше ЕлектроВісті писали, що дослідники відділення Graphene Flagship при Римському університеті Тор Вергата і спільно з колегами з ENEA (глобальної інформаційно-технологічною компанією) успішно застосували графен при створенні тандемних перовскит-кремнієвих фотоелементів, що дозволило підвищити їх ефективність до 26,3%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!