RSS
Новости
17 апреля 2020, 15:12
В Польші виготовлять електробус зі змінним акумулятором
Електробус зі змінним акумулятором створюється в рамках дослідницького проекту, що здійснюється за участю польського виробника автобусів Autosan, Національного центру досліджень і розвитку Польщі та Інституту автомобільної промисловості, що входить в Дослідницьку мережу імені Лукасевича.

На проект виділено понад 1 мільйона євро, причому частина коштів інвестована Європейським Союзом. Безпосередньо створення електричного автобуса фінансується в рамках Оперативної програми по інтелектуальному розвитку через Національний центр досліджень і розвитку.

Передбачається, що акумуляторна батарея буде встановлюватися поза кузовом в задній частині автобуса. Таке рішення дозволяє швидко замінювати розряджений акумулятор на новий. За рахунок цього електробуси не будуть простоювати, очікуючи поповнення заряду батареї.

Крім того, змінний акумулятор дає можливість проїжджати без тривалих зупинок великі відстані. Тобто такі електроавтобуси будуть придатні не тільки для міських, а й для регіональних і міжнародних пасажироперевезень. Розробники також припускають, що швидкозамінні батареї допоможуть заощадити. Адже їх можна заряджати в будь-який зручний час, в тому числі в періоди, коли вартість електрики менше або в електромережах є надлишок електроенергії.

Терміни втілення в життя польського електробуса зі змінною батареєю і технічні подробиці поки не названі.

В цілому попит на пасажирський транспорт на електротязі польських компаній, знаходиться на стабільно високому рівні. За інформацією Центрального статистичного управління країни, 36% від усіх електричних автобусів, проданих в ЄС в 2018 році, вироблені на території держави.

Очікується, що обсяг продажів таких транспортних засобів буде збільшуватися також в самій Польщі, як мінімум тому, що вже зараз понад шістдесят місцевих органів влади проявляють інтерес до екологічно чистого транспорту. За оцінками Польського агентства промислового розвитку в найближчому майбутньому країні будуть потрібні близько 800 електроавтобусів.

Раніше ElektroVesti писали, що Варшава замовила 130 електробусів за $ 100 млн у місцевої компанії Solaris.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotechnica.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!