RSS
Новости
24 апреля 2020, 11:21
«Енергоатом» через борги перед ним змушений кредитуватися у банків, виплачуючи їм 2 млрд грн комісії в рік
ДП «НАЕК «Енергоатом» через значну дебіторську заборгованість змушений постійно кредитуватися в комерційних банках, через що компанія кожен рік лише за обслуговування кредитів виплачує 2 млрд грн відсотків. Про це 24 квітня повідомив т. в. о. президента компанії Петро Котін.

«Ми сплачуємо відсотки банкам по 2 млрд грн в рік. Тобто, нас загнали в борги, і замість того, щоб їх погасити, нас змушують ці борги постійно обслуговувати», - сказав він.

За його словами, за 3 місяці 2020р перед «Енергоатомом» сформувалася дебіторська заборгованість у розмірі 4,7 млрд грн.

«Неплатежі катастрофічні – «Енергоатом» в боргах, а приватні компанії в прибутках… В березні ми отримали 2,2 млрд грн, а власних обов’язкових платежів у нас 3,2 млрд грн», - сказав т. в. о. президента.

Також Котін зазначив, що ДП «Енергоринок» (борги старого ринку) боргує «Енергоатому» 11,7 млрд грн. Для вирішення цього питання вже розроблений законопроект, який передбачає випуск державних облігацій на таку ж суму. Законопроект знаходиться в апараті Верховної Ради, але ще не був винесений на голосування.

Нагадаємо, що станом на 16 квітня борг ДП «Гарантований покупець» за придбану електроенергію у ДП «НАЕК «Енергоатом» за лютий-березень 2020р становить 4,3 млрд грн, а борг ПрАТ «НЕК «Укренерго» перед генеруючою компанією на балансуючому ринку складає 500 млн грн. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое