RSS
Новости
22 мая, 14:35
Зменшення PSO на 5% суттєво не покращить ситуацію – «Енергоатом»
Рішення Уряду про зменшення з 85% до 80% обсягу спеціальних обов’язків (PSO), покладених на НАЕК «Енергоатом» не принесе суттєвого покращення фінансового стану компанії, через борги ДП «Гарантований покупець» у розмірі понад 5 млрд грн.

Про це 22 травня повідомив прес-центр «Енергоатома».

«Рішення Уряду про зменшення на 5% обсягу спеціальних обов’язків (ПСО), покладених на НАЕК «Енергоатом» не принесе суттєвого покращення фінансового стану Компанії», - йдеться у повідомленні.

Компанія повідомила, що причиною фінансових проблем «Енергоатома» є порушення термінів оплати за електроенергію з боку «Гарантованого покупця», який накопичив борг перед генеруючою компанією, що наразі перевищує 5 млрд грн.

«Відтак п’ятивідсоткове зменшення обсягу ПСО не призведе до суттєвого покращення ситуації», - зазначається у повідомленні.

За розрахунками «Енергоатома», вирішити проблему дозволить зменшення PSO, що покладається на АЕС до 50% від обсягів виробленої електроенергії.

За словами компанії, цього буде цілком достатньо для задоволення потреб населення, тоді як інші 50% електроенергії «Енергоатом» мав би можливість реалізовувати на ринку двосторонніх договорів (РДД) – за умови, що НКРЕКП змінить правила на ринку електроенергії.

Нагадаємо, USAID допоможе Мінекоенерго вдосконалити PSO і підтримати генерацію з ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!