RSS
Новости
22 мая 2020, 16:34
Компанія Wärtsilä реалізує потужний проект з будівництва батарей у Каліфорнії, який є частиною енергетичного переходу штату
Фінська компанія Wärtsilä реалізує на заході США потужний проект з будівництва батарей, приєднаних до енергосистеми. Велика система накопичення, встановлена безпосередньо у вітропарку, оптимізує використання зеленої енергії, а завдяки приєднанню до мережі надає інвестору більше джерел доходів.

Wärtsilä розробляє і встановлює для одного з виробників зеленої енергії у Каліфорнії систему накопичення потужністю 70 МВт, підключену безпосередньо в електромережу. Проєкт допоможе системному оператору CAISO (California Independent System Operator) в забезпеченні надійного електропостачання та інтеграції ВДЕ. А інвестор бачить економічну доцільність у тому, що крім оптимізації використання вітрової енергії накопичувачі дозволять брати участь у ринках допоміжних послуг, внутрішньодобовому і на добу наперед.

Проєкт містить контейнерне рішення GridSolv та вдосконалене програмне забезпечення для управління енергією GEMS компанії Wärtsilä. Накопичувачі розташовуються безпосередньо біля вітрових турбін на діючій вітроелектростанції в Каліфорнії, енергію яких вони акумулюватимуть (на фото).


Для компанії Wärtsilä це один з понад двадцяти уже реалізованих проектів систем накопичення у США і один з найбільших у західній частині країни. Крім того, це вже третій проект, безпосередньо інтегрований в енергомережу, – два енергосховища по 9,9 МВт у Роско, штат Техас, з 2018 року беруть участь у первинному регулюванні для місцевого системного оператора ERCOT і забезпечують надійність електропостачання.

У новому проєкті встановлюються батареї з новою літій-залізо-фосфатною технологією. Наукові досягнення у хімії відкрили нові можливості і створили найкраще на сьогодні джерело живлення для пристроїв зі значним енергоспоживанням.

Технологічна і бізнес-задача цього проєкту полягає в інтеграції надлишкової енергії, виробленої вітровою електростанцією, та максимізації дохідності й повернення інвестицій за рахунок оптимізації потоку енергії та участі у ринку допоміжних послуг, можливості купувати електроенергію на ринку, коли вона дешевша, і продавати знову на ринок, коли ціна зростає. Виконання цих задач уможливлюється програмним забезпеченням GEMS, яке управляє ефективним накопиченням і зберіганням електроенергії та з'єднує майданчик з енергоринком Каліфорнії.

Проєкт не використовує державних чи інших механізмів підтримки і є цілком комерційно здатним. Його рентабельності насамперед сприяє ефективна бізнес-модель на основі так званого value stacking, або отримання інвестором сукупного доходу одразу з кількох джерел – як у даному проекті від скорочення обмежень ВДЕ, участі у ринку допоміжних послуг, а також у ринках енергії.

Системи накопичення відграватимуть важливу роль в енергосистемі Каліфорнії, яка поставила за мету перейти на 100%  відновлюваної енергії та досягти 0% вуглецевих викидів до 2045 року. Цей штат є одним з лідерів Північної Америки в енергетичній трансформації.

Раніше ElektroVesti писали, що каліфорнійський стартап розробив вікна з вбудованими сонячними панелями, які зроблять будинки незалежними.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!