RSS
Новости
29 мая 2020, 11:54
Впровадження RAB-тарифів дозволить здійснити модернізацію мереж та підвищити якість енергопостачання - ЕВА
Впровадження RAB-регулювання дозволить залучити істотні інвестиції в модернізацію мереж, що в кінцевому рахунку позитивно позначиться на рівні енергопостачання.

"Від інвестування в мережі виграє кінцевий споживач, який отримає кращу якість електроенергії, більш дешеве підключення і зменшення позапланових відключень", - йдеться в прес-релізі ЕВА, отриманому 28 травня за результатами онлайн-зустрічі в комітеті з енергетики асоціації з представниками бізнес-кіл і держорганів.

У прес-релізі відзначено, що в середньостроковій перспективі споживач зможе також розраховувати на більш низькі тарифи внаслідок економії операційних витрат і ефекту від впровадження більш сучасних технологій.

При цьому в ЕВА переконані, що впровадження нової системи тарифного регулювання стане першим кроком для залучення інвестицій в інфраструктуру електромереж, що сприятиме не тільки розвитку електроенергетики, а й економіки в цілому.

Впровадження RAB-регулювання також має велике значення для приватизації 6 обленерго, що залишилися у власності держави, зазначили в ЕВА з посиланням на думку Фонду держмайна. "При його впровадженні необхідно враховувати мотиваційні стимули для внутрішніх та іноземних інвесторів, які допоможуть процесу приватизації", - йдеться в релізі.

При цьому в Асоціації зазначили, що готують пропозиції до проєкту щодо RAB-тарифів, що розроблений Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

На думку ЕВА, при впровадженні нової моделі варто враховувати міжнародний досвід країн, де успішно введено RAB регулювання, а саме - уникнути поділу бази активів на нову і стару і впровадити єдину ставку, рівну середньозваженої вартості капіталу - WACC.

При цьому учасники дискусії дійшли висновку, що перехід на нове тарифне регулювання незначно вплине на кінцевий тариф на електроенергію, оскільки вартість розподілу в його структурі складає всього 15-20%, говориться в релізі.

В Асоціації звернули увагу, що рівень зношеності електромереж досягає 80% і їх модернізація вимагає термінових та істотних інвестицій.

Нагадаємо, що в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець підтримує необхідність впровадження RAB-регулювання. При цьому вона вважає за доцільне розгляд цього питання після схвалення термінових антикризових заходів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!