RSS
Новости
29 мая 2020, 17:14
Австралійська столиця відмовляється від спалювання відходів
Австралійська столична територія (Australian Capital Territory, ACT) - адміністративна одиниця в складі Австралії, що включає столицю, місто Канберра. Населення ACT становить приблизно 430 тисяч людей.

Уряд Території опублікував політику в області виробництва енергії з відходів на 2020-2025 роки (ACT Waste-to-Energy Policy 2020-25).

ACT виробляє близько 1 мільйона тонн відходів щороку. В останнє десятиліття приблизно 300 000 тон відходів (30%) щорічно спрямовується на полігони для захоронення, а 70% переробляється.

Відповідно до Стратегії поводження з відходами 2011-2025 частка переробки повинна скласти 90% до 2025 року, однак це завдання, як зазначається, буде важко виконати.

Відповідно до кліматичного законодавства, баланс викидів парникових газів ACT повинен досягти нульового рівня (net zero greenhouse gas emissions) до 2045 року. На сьогоднішній день вже 100% електроенергії, споживаної Територією, надходить з поновлюваних джерел (без «енергії з відходів»).

На сектор поводження з відходами припадає 4% викидів парникових газів в ACT.

Нова політика в області енергетичного використання відходів розроблялася за участю численних зацікавлених осіб та громадськості.

У документі підкреслюється, що скорочення утворення відходів, повторне використання і переробка матеріалів мають очевидний пріоритет над енергетичним використанням відходів [у відповідності зі стандартною ієрархією поводження з відходами - В.С.]. Термічна обробка відходів, включаючи спалювання, газифікацію та піроліз, буде заборонена в ACT (за винятком медичних відходів). Нетеплові способи рекуперації енергії, такі як анаеробне зброджування або виробництво палива з відходів (RDF), будуть дозволені. Вилучення звалищного газу і вироблення електроенергії на його основі також буде тривати в якості найкращої практики управління полігонами Території. У тих виняткових випадках, коли в ACT дозволено перетворювати відходи в енергію, в якості палива будуть використовуватися тільки залишкові відходи.

«Є більш чисті, екологічні та ефективні способи управління нашими відходами, ніж їх спалювання. Останнє, що нам потрібно, це токсичні викиди або парникові гази від спалювання відходів в Канберрі», - заявив Міністр з питань зміни клімату ACT Шейн Раттенбері. «Спалювання залишкових відходів не краще, ніж спалювання брудного викопного палива і не дозволяє нам отримати максимальну економічну та екологічну вигоду від цих ресурсів ... Коли мова йде про управління нашими відходами, ми, як столиця дій в області клімату, можемо і повинні добитися більшого успіху. Ми повинні бути лідером з управління відходами».

«Хоча установки для термічної обробки відходів працюють на міжнародному рівні протягом декількох десятиліть, все ще існує велика стурбованість і невизначеність щодо експлуатації цих установок і їх довгострокового впливу на здоров'я і навколишнє середовище», - зазначив міністр комунального господарства ACT Кріс Стіл.

Нагадаємо, Сінгапур почав будувати гігантські "зелені" станції для відмови від нафти.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!