RSS
Новости
12 июня, 10:52
Заборгованість перед ВДЕ планується погасити до кінця 2021 року - меморандум
Україна повинна забезпечити погашення заборгованості перед відновлюваними джерелами енергії (ВДЕ) до кінця 2021 року, засвідчує підписаний між урядом і двома профільними асоціаціями меморандум.

Згідно з документом, планується, що в четвертому кварталі цього року держава погасить 40% заборгованості та по 15% буде погашати щокварталу у 2021 році.

Держоргани також повинні забезпечити ВДЕ-об'єктам повну та своєчасну оплату електроенергії, відпущеної ними з місяця, наступного за місяцем набрання чинності закону про реструктуризацію.

У переліку необхідних з боку держави заходів позначається розгляд можливості надання держгарантій для сприяння залучення кредитів від національних і міжнародних фінансових установ, а також використання інших фінансових інструментів для якнайшвидшого погашення заборгованості перед ВДЕ.

Держорганам, які повинні запропонувати та підтримати законодавчі зміни, спрямовані на реструктуризацію "зеленого" тарифу, необхідно докласти зусиль для їх прийняття до 1 серпня, відзначається в документі.

Згідно з меморандумом, планується переглянути для "Гарантованого покупця" цінові обмеження на ринку "на добу вперед" для заявок на продаж електроенергії ВДЕ, внести законодавчі зміни в частині надання компанії права відпускати "зелений" ресурс на аукціонах за двосторонніми договорами з урахуванням різниці, що виникає між ціною його продажу і "зеленим" тарифом (але не нижче ціни ринку "на добу вперед").

Для ВДЕ-об'єктів передбачається можливість виходити з балансуючої групи "Гарантованого покупця" та вільно продавати електроенергію на ринку, не втрачаючи при цьому права на отримання від "Гарантованого покупця" різниці між "зеленим" тарифом та аукціонною/ринковою ціною (але не нижче ціни ринку "на добу вперед").

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКЕКУ), а також НЕК "Укренерго" повинні забезпечити розробку та прийняття нормативно-правових актів щодо визначення порядку компенсації ВДЕ вартості електроенергії, яка не була вироблена та відпущена через виконання диспетчерських команд оператора системи передачі.

Серед положень меморандуму позначений також перегляд тарифу НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії.

Державні органи, держбанки та Національний банк України повинні провести оцінку впливу прийнятих інвесторами у ВДЕ умов реструктуризації "зеленого" тарифу на платоспроможність в рамках кредитних програм, за якими залучалися кредити на будівництво.

Згідно з меморандумом, Україна серед іншого має сприяти інтеграції альтернативної генерації в об'єднану енергетичну систему країни шляхом проведення конкурсів з будівництва генеруючих потужностей, здійснення заходів з управління попитом, впровадження та стимулювання розвитку потужностей балансування та накопичення електроенергії.

Крім того, зазначається, що держава повинна визначити та затвердити квоти підтримки розвитку альтернативної генерації в рамках аукціонів протягом двох місяців з дня набрання чинності закону про реструктуризацію, забезпечити проведення аукціонів з розподілу квот до кінця 2020 року.

Нагадаємо, що Українська вітроенергетична асоціація та Європейсько-українське енергетичне агентство підписали меморандум з урядом. Українська асоціація відновлюваної енергетики та Асоціація сонячної енергетики відмовляються підписувати в поточному вигляді.

Раніше ЕлектроВісті писали, що компанії галузі відновлюваної енергетики, які не погодилися або не погодяться на підписання меморандуму з урядом за умовами подальшої підтримки ВДЕ, залишають за собою право відстоювати свої інтереси в українських і міжнародних арбітражах.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!