RSS
Новости
26 июня 2020, 10:53
У Гамбурзі побудують енергоблок для перетворення надлишків вітрової електроенергії у тепло для опалення
У Гамбурзі побудують для двох газових теплоелектроцентралей спеціальну установку за технологією Power-to-Heat (P2H або PtH) для перетворення надлишків вітрової електроенергії у тепло для опалення.

Проект реалізує німецький системний оператор 50Hertz і німецька компанія GETEC, яка володіє ТЕЦ. 

У перспективі одна з двох ТЕЦ повинна буде зупиняти роботу, якщо виникне необхідність забезпечити поставки у Гамбург електроенергії, яку виробляють вітропарки у північній частині країни, але у більшому обсязі, ніж може бути передано у південні регіони, які виступають у якості її основних споживачів. У такій ситуації PtH-установка (енергоблок) потужністю 5 МВт буде використовувати незатребувану електроенергію для вироблення тепла на потреби опалення.

Введення в експлуатацію PtH-установки намічене на кінець 2021 року. Вартість проекту, фінансування якого здійснює 50Hertz, оцінюється у €1,2 млн.

Розвивати технології PtH і «екологічно чисте» теплопостачання PtH компанію спонукав Федеральний закон Про енергетичну промисловість (Energiewirtschaftsgesetz, EnWG), який вимагає не обмежувати виробництво електроенергії вітропарками, а перетворювати її в тепло з метою подальшого використання.

Поки електричні мережі не можуть забезпечити постачання згенерованої ВЕС електроенергії, вітрові турбіни періодично зупиняються для ліквідації перевантажень в енергосистемі. Щоб цього уникнути, системні оператори з 2017 року отримали можливість укладати договори на будівництво та експлуатацію PtH-енергоблоків на ТЕЦ. Територія, на якій застосовується дане положення федерального закону, включає північ Нижньої Саксонії, Бремен, Шлезвіггольштейн, Гамбург і Мекленбург-Передню Померанію.

Крім договору з GETEC, 50hertz вже підписав чотири аналогічні угоди з енергокомпаніями Мекленбурзьких міст Ростока, Пархіма, Нойбранденбурга і Штральзунда. При цьому у Нойбранденбурзі і Ростоку системний оператор домовився про будівництво за технологією PtH не окремих установок, а нових ТЕЦ потужністю 20 МВт і 30 МВт відповідно.

Раніше повідомлялося, що сонячні електростанції будуть обов'язкові для всіх новобудов Гамбурга з 2023 року

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!