RSS
Новости
3 июля 2020, 17:40
ABB завершує передачу бізнес-підрозділу "Електричні мережі" компанії Hitachi
Сьогодні шведсько-швейцарська корпорація ABB досягла важливої віхи на шляху трансформації в децентралізовану глобальну технологічну компанію, завершивши передачу 80,1% бізнес-підрозділу "Електричні мережі" компанії Hitachi згідно з наміченим планом.

Передача підрозділу дозволить ABB зосередитися на ключових трендах ринку і потребах замовників, пов'язаних насамперед з електрифікацією транспорту, широким впровадженням цифрових рішень і автоматизацією технологічних процесів, а також прагненням забезпечити стійке підвищення продуктивності.

"Оголошення про угоду, зроблене сьогодні, знаменує собою поворотну точку в історії ABB. З моменту оголошення про намір передати бізнес-підрозділ" Електричні мережі "Hitachi компанія ABB домоглася значного прогресу на шляху трансформації в більш клієнтоорієнтовану компанію зі спрощеною структурою. Ми вважаємо, що Hitachi стане найкращим власником для бізнес-підрозділу "Електричні мережі" і виведе його на наступний етап розвитку, спираючись на надійний фундамент, закладений ABB, - заявив Пітер Возер, голова ради директорів ABB. – ABB і досі має намір провести зворотний викуп акцій, використовуючи чисті грошові кошти від угоди. Компанія планує здійснити цей крок ефективним і відповідальним чином з урахуванням переважаючих обставин ".

Відповідно до програми оптимізації структури капіталу ABB планує повернути акціонерам чисті грошові кошти від продажу бізнес-підрозділу "Електричні мережі" в розмірі 7,6-7,8 млрд доларів США. Спочатку ABB планувала запустити програму зворотного викупу акцій в розмірі 10% * випущеного акціонерного капіталу компанії відразу після публікації фінансових результатів за другий квартал 2020 р. Програма охопить близько 180 млн акцій, виключаючи викуплені власні акції компанії.

Програма зворотного викупу акцій буде реалізована в рамках другого торгового ліміту на Швейцарській біржі, завершити програму планується до 25 березня 2021 р., тобто до дати проведення Річних загальних зборів акціонерів компанії. На щорічних зборах ABB звернеться до акціонерів з проханням схвалити погашення акцій, викуплених в рамках програми, і розкриє подальші подробиці ініціативи щодо оптимізації структури капіталу компанії. ABB має намір постійно підтримувати свій кредитний рейтинг на рівні "А1".

"Завдяки програмі продажу активів ABB з упевненістю дивиться в майбутнє, зосередившись головним чином на пропозиції для промислових замовників. Тепер, використовуючи наші технологічні переваги і інноваційні рішення, ми будемо працювати, щоб надати замовникам, співробітникам і акціонерам максимальну вигоду. Для цієї мети ми будемо розвивати нашу децентралізовану бізнес-модель, зміцнювати культуру управління ефективністю і підтримувати активне управління портфелем", - заявив Бьорн Розенгрен, виконавчий директор ABB.

ABB - довгостроковий партнер Hitachi - на початковому етапі збереже частку в статутному капіталі спільного підприємства, яке буде здійснювати діяльність під брендом Hitachi ABB Power Grids зі штаб-квартирою в Швейцарії, в розмірі 19,9%. Спільне підприємство - глобальний лідер в електроенергетиці з замовниками більш ніж з 90 країн світу, виручка якого в річному вираженні складає близько 10 млрд доларів США, кількість співробітників - приблизно 36 000 чоловік. До Ради директорів спільного підприємства входять Тімо Іхамуотіла, фінансовий директор ABB, Френк Дагган, колишній член Виконавчого комітету ABB. Клаудіо Фаччині займе пост генерального директора Hitachi ABB Power Grids.

Умови угоди з Hitachi залишаються незмінними з моменту їх оприлюднення 17 грудня 2018 року, вартість 100% частки участі в підприємстві становить 11 млрд доларів США. Згідно з попереднім варіантом розвитку подій ABB передасть частку, що залишилася - 19,9% протягом трьох років після завершення угоди.

Нагадаємо, Fimer завершив угоду з придбання інверторного бізнесу швейцарської корпорації ABB.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ruscable.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!