RSS
Новости
10 июля 2020, 12:25
Hyundai відправила першу партію водневих вантажівок до Швейцарії
На дорогах Швейцарії з'являться перші у світі серійні вантажівки на водневих паливних елементах. Партія з 10 машин Hyundai Xcient Fuel Cell вже на кораблі в Південній Кореї та незабаром прибуде в порт Базеля. Це перша партія з 1600 замовлених для європейського концерну H2 Energy водневих вантажівок. Проблема тільки одна - у Швейцарії поки взагалі немає водневих заправок.

Вантажівки Hyundai Xcient оснащені системою водневих паливних елементів потужністю 190 кВт. Усередині вантажівок встановлені резервуари на 32 кг водню, які забезпечують запас ходу близько 400 км. При цьому заправка однієї вантажівки займає не більше 20 хвилин.

Вантажівки були замовлені енергетичною компанією H2 Energy та операторами заправних станцій. Представники H2 Energy вважають, що Hyundai Xcient швидко себе окуплять і відіграють велику роль в плані зниження викидів вуглецю. Машини будуть введені в експлуатацію відразу після прибуття. Автовиробник відправить ще 40 вантажівок до кінця цього року.

«Паливні елементи Xcient - це наша реальність, а не просто замальовка на майбутнє. Одночасно із запуском цієї інноваційної вантажівки, Hyundai відкриває нову віху в історії комерційних автомобілів і розвитку водневого суспільства », - заявив Ін Чол Лі, виконавчий віце-президент Hyundai Motor.

Проблема в тому, що у Швейцарії практично немає станцій для заправки нових вантажівок. Асоціація H2 Mobility розраховує встановити шість заправок в різних точках країни до кінця 2020 року, а поки уряд переобладнав кілька складів для виробництва водню в різних частинах країни. З огляду на невелику територію Швейцарії, вантажівки зможуть доставити товар в будь-яку точку країни та повернутися назад для дозаправки.

Перша партія тільки частина великої угоди між Hyundai та H2 Energy. Ще у 2018 році компанії домовилися про поставку 1000 водневих вантажівок, зараз ця цифра зросла вже до 1600 машин з терміном доставки їх в Європу до 2025 року.

Нагадаємо, що компанія Hyundai Motor Company показала світу свій перший електробус – County Electric. Новинка призначена для корейського ринку. В компанії наголосили, що електробус є економічною, екологічною, безпечною та зручною альтернативою дизельним автобусам.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!