RSS
Новости
10 июля, 12:59
Буславець вирішила знову збільшити потужність українських АЕС
Тимчасовий міністр енергетики Ольга Буславець звернулась до НЕК "Укренерго" з пропозицією розглянути можливість збільшення базового навантаження атомних енергоблоків.

Про це повідомила прес-служба Міненерго.

У відповідь на звернення тимчасового міністра енергетики Буславець, НЕК "Укренерго" прийняло рішення збільшити базове навантаження АЕС в літній період (липень – серпень). Наразі середня потужність АЕС зросла з 7,4 ГВт до 7,9 ГВт. Це дозволило вивести атомні блоки ХАЕС №1 та 2 на роботу на номінальній проектній потужності та довантажити енергоблоки РАЕС № 2 і ЗАЕС № 6.

Підтверджено також можливість додаткового збільшення навантаження АЕС у жовтні-грудні поточного року в запропонованих ДП "НАЕК "Енергоатом" обсягах, додають в Міненерго.

Рішення Буславець здійснювати роботу енергоблоків українських АЕС в режимі "запуск - стоп - знову запуск" є поганим знаком, оскільки це збільшує ризик виникнення позаштатних ситуацій.

Зокрема, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар зазначив, що сам по собі непрацюючий енергоблок загрози не становить, але головне - він повинен стабільно працювати. Якщо ж його починають смикати в режимі "пуск - стоп - знову запуск", то це не є добрим знаком. Відповідно, зростає ризик позаштатних ситуацій.

Нагадаємо, у своєму блозі писав віце-президент "Енергоатома" Хартмут Якоб, що кошти, які ДП НАЕК «Енергоатом» перераховує до Фінрезерву на зняття з експлуатації (ФРЗЕ) енергоблоків АЕС, необхідно захистити від інфляції. Для цього їх потрібно вкладати в цінні папери або інвестувати в проекти, які принесуть прибуток «Енергоатому» та державі. 

Раніше ЕлектроВісті писали, що ДП «НАЕК «Енергоатом» ставить собі за мету максимально продовжувати строк експлуатації енергоблоків В-320 встановленою потужністю 1000 МВт – до 60 років. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: unian.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!