RSS
Новости
17 июля 2020, 11:20
Вартість генерації електрики гібридним колектором - 3 центи за кВт*год
Інженери США з'єднали в новому пристрої переваги двох технологій з отримання відновлюваної енергії - сонячних панелей і колектора. У підсумку воно виробляє одночасно пар і електрику. Розробники повідомляють про високу продуктивність винаходу та вкрай низьку вартість виробленої енергії - 3 центи за кВт*год.

Найбільш поширений і простий спосіб отримання енергії сонця - використання фотоелементів, але є й інші. Сонячні колектори застосовуються для збору теплової енергії сонця за допомогою нагрівання матеріалу-теплоносія. Її можна направляти на обертання турбін або безпосередньо на обігрів будинків. Зазвичай ці системи працюють порізно, але час від часу їх намагаються об'єднати - що, найчастіше, приводить до зниження продуктивності.

Група інженерів із США стверджує, що винайшла новий гібридний сонячний колектор, що взяла все найкраще з обох систем.

Пристрій виглядає як супутникова тарілка з апаратурою, закріпленою в центрі параболічного колектора. Тарілка покрита світловідбиваючим матеріалом, який фокусує сонячні промені в центральній частині. Внизу знаходяться сонячні елементи, які накопичують і перетворюють видимий та ультрафіолетовий спектр світла в електрику.

Однак вся хитрість у тому, що елементи перенаправляють інфрачервоне світло до окремого теплоприймачу - чашоподібні заглиблення, оточеному водою під тиском, яке вловлює тепло і перетворює його в пар.

Розробники стверджують, що ККД гібридного пристрою становить 85,1%. Пар нагрівається до 248 °C, тобто набагато вище, ніж у багатьох інших теплових колекторах. Це означає, що апарат придатний для використання в багатьох промислових процесах, наприклад, сушіння, стерилізація або пастеризація.

Інша його перевага - ціна. За підрахунками авторів, цей колектор здатний виробляти енергію всього по 3 центи за кВт*ч.

Команда інженерів вже отримала фінансування на розробку наступної версії гібридного колектора, який випробують на пілотній сонячній станції.

Раніше ЕлектроВісті писали, що дослідники створили поглинач сонячної енергії. Американські вчені використовували імпульси фемтосекундного лазера, щоб нанести наногравіровку на поверхню металу. Такий матеріал вибірково абсорбує світло тільки сонячного спектра.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!