RSS
Новости
17 июля 2020, 11:51
Імпорт електроенергії з Білоруської АЕС негативно вплине на нашу генерацію – «Укргідроенерго»
Імпорт електроенергії з Білоруської АЕС, який може розпочатися в ОЕС України в майбутньому, після введення в експлуатацію першого енергоблоку цієї станції, може здійснюватися за досить низькими цінами для захоплення частки на ринку електроенергії України, що негативно вплине на вітчизняну генерацію і може збільшити енергозалежність країни.

Таку думку повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

«Це така сама схема, коли нам спочатку дають дешевий газ, для того щоб «покласти» наш видобуток, а потім потихеньку підняти ціну. Давайте ми «покладемо» всю нашу генерацію заради цієї енергії, вона буде продаватися нам просто по собівартості, навіть не закладаючи амортизації. Вони посадять ринок і все», - сказав він.

За словами Сироти, імпорт електроенергії виробництва Білоруської АЕС може негативно вплинути на процес інтеграції української енергосистеми в європейський простір (ENTSO-E).

«Будь-що, що буде десь нам заходити зі сторони – це буде бити по нашій енергетичній залежності. Мало того, якщо ми запускаємо білоруську електроенергію, значить питання входження в європейську енергосистему ми забуваємо. Пішли на рік (дозволили імпорт з БАЕС – ред.), значить після цього ще рік в сторону (зміщення графіку інтеграції в ENTSO-E – ред.). Пішли на два – два в сторону», - додав генеральний директор.

Також він додав, що присутність значного імпорту атомної генерації з Білорусі не дозволить вибудувати правильну модель внутрішнього ринку електроенергії.

«Ми не зможемо побудувати правильну модель ринку, коли електроенергія буде заходити з Білорусі, ми не будемо розуміти наскільки вона впливає на наш ринок», - сказав Сирота.

Нагадаємо, що імпорт електроенергії до Об'єднаної енергетичної системи України з Росії та Білорусі в червні 2020 року не здійснювався.

Раніше повідомлялось, що голова комітету Верховної ради з питань енергетики Андрій Герус виніс на голосування комітету законопроект №3657-1, яким планується внести поправки в закон "Про ринок електроенергії". Для відновлення пропонується відновити раніше заборонений імпорт електроенергії з країн СНД, зокрема Росії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!