RSS
Новости
17 июля 2020, 14:36
Електричний літак Alia отримав сертифікат льотної придатності
Компанія з Вермонта Beta Technologies розробила електричний літак вертикального зльоту і посадки спеціально для біотехнологічної лабораторії United Therapeutics, яка вирощує штучні органи для трансплантації. Літак Alia вже отримав сертифікат льотної придатності і успішно проходить етап випробувальних польотів.

Дизайн Alia був натхненний полярним крячком. Однак, на відміну від птиці, літак використовує чотири горизонтальних гвинта, а також металеві крила і хвіст значних розмірів. Гвинти вертикально піднімають літак і дозволяють повільно опуститися на землю, а крила відповідають за горизонтальний політ.

Розробники не розкривають запас ходу прототипу, але обіцяють, що комерційна версія забезпечить перельоти на відстань понад 400 км. Максимальна злітна вантажопідйомність Alia - дві тисячі сімсот двадцять два кг, а обсяг вантажу повинен бути не більше 5,7 кубічних метрів. Літак також може бути використаний для перевезення пасажирів - всередині може бути встановлено шість крісел, одне з яких призначене для пілота.Крім United Therapeutics, Beta Technologies веде переговори з ВВС США, які замовили кілька прототипів Alia для програми Agility Prime, спрямованої на стимулювання комерційної розробки повітряних транспортних засобів.

Крім того, Beta планує створити мережу станцій швидкої зарядки для eVTOL-літаків. Станції будуть складатися з сонячних панелей, модулів накопичення енергії і генераторів для зарядки від мережі, на випадок високого попиту в годину пік або перебоїв в подачі електроенергії. Там же будуть розташовані кімнати відпочинку і спальні приміщення для пілотів.

Нагадаємо, стартап VoltAero провів випробування гібридного літака Cassio 1. Апарат піднявся в повітря з аеродрому Руаян-Меді у Франції.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!