RSS
Новости
17 июля 2020, 16:01
Обслуговуючі організації понад 100 будинків у Києві заборгували 27 млн грн за електроенергію
Обслуговуючі організації, ОСББ та ЖБК у понад 100 будинках столиці заборгували за спожиту електроенергію 27 мільйонів гривень. З них щодо 65 будинків існує заборгованість понад 100 тисяч гривень по кожному. Відсутність оплати може призвести до відключення від електропостачання в цих будинках місць загального користування, а саме ліфтів, освітлення під’їздів, насосів підкачки води. Квартири відключатися не будуть.

Електропостачальник YASNO зазначає, щоб уникнути відключення від електропостачання місць загального користування, обслуговуючі організації – боржники мають сплатити за електроенергію.

«Відключення від електропостачання застосовується лише у крайньому випадку – у разі повного ігнорування попередження боржниками. Наприклад, деякі приватні компанії, що обслуговують по 5-20 будинків, вже кілька місяців уникають діалогу щодо погашення заборгованості на суми від 100 тисяч до 3 мільйонів гривень. На жаль, через це можуть постраждати мешканці будинків, які справно сплачують своїм обслуговуючим організаціям та ОСББ за комунальні послуги, але кошти до постачальника не потрапляють. Просимо мешканців контролювати свої обслуговуючі організації та регулярно дізнаватися про стан розрахунків з постачальниками усіх видів енергоресурсів. Крім того закликаємо обслуговуючі організації підвищувати енергоефективність будинків, аби зменшувати комунальні витрати мешканців», – сказав директор YASNO в Києві Віктор Мельников.

Відповідно до пункту 3 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у період карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, забороняється, зокрема,  припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Зазначена норма Закону не розповсюджується на юридичних осіб, які обслуговують будинки.

Нагадаємо, через борги водоканалів за електрику мешканці Дніпропетровської області можуть лишитись без води і світла.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!