RSS
Новости
24 июля 2020, 12:25
РНБО звертає увагу уряду на необхідність розвитку гідроенергетики та будівництва ряду ГЕС та ГАЕС
Рада національної безпеки та оборони звернеться до уряду з пропозиціями розробити та затвердити план реалізації стратегії добудови Дністровської та Ташлицької ГАЕС, а також будівництва Канівської ГАЕС та Каховської ГЕС-2.

Як повідомляє апарат РНБО за результатами засідання рабгруппи з питань подолання загроз в енергетичній сфері за участю зацікавлених міністерств та відомств 24 липня, уряду також запропоновано, зокрема, реалізувати Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року та спільно зі Світовим банком розглянути питання розробки та реалізації проєкту "підвищення ефективності роботи ПрАТ "Укргідроенерго" в умовах приєднання української енергосистеми до ENTSO-E ".

Крім того, обласним держадміністраціям запропоновано включити в програми розвитку регіонів питання комплексного використання гідроенергетичного потенціалу.

За словами генерального директора ПрАТ "Укргідроенерго" Ігоря Сироти, який брав участь в засіданні робочої групи, розширення мережі ГАЕС в Україні, зокрема, сприятиме виконанню вимог по контролю частоти та потужності для інтеграції енергосистеми України ENTSO-E. Він також зазначив, що потужності ГАЕС дозволять зменшувати "провали" навантаження в нічні години, розвантажать АЕС та ТЕС, створять мобільний аварійний резерв генеруючої потужності та резерв регулювання для підключення ВДЕ-об'єктів.

Програма розвитку гідроенергетики в Україні до 2026 року передбачає добудову Дністровської ГАЕС (1,25 ГВт) і Ташлицької ГАЕС (0,3 ГВт), будівництво Канівської ГАЕС (1 ГВт), Каховської ГЕС (0,25 ГВт) і Верхньодністровського каскаду ГЕС (0,39 ГВт). Модернізація дозволить збільшити встановлену потужність ГЕС на 0,425 ГВт.

Нагадаємо, що ПрАТ «Укргідроенерго» оприлюднило повідомлення про плани будівництва Каховської ГЕС-2 (Херсонська обл.) встановленою потужністю 250 МВт в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на навколишнє середовище Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ПрАТ «Укргідроенерго» зможе продовжити будівництво Дністровської ГАЕС та почати зведення Канівської ГАЕС тільки за умови надання державою гарантій, які дозволять залучити довгострокові кредити в іноземних інвесторів під низький відсоток.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!