RSS
Новости
24 июля 2020, 21:38
Чорнобильська АЕС отримала дозвіл на експлуатацію нового «Укриття»
Чорнобильська АЕС отримала дозвіл на експлуатацію нового «Укриття». Розпочинається дослідно-промислова експлуатація першого пускового комплексу нового безпечного конфайнменту.

Зазначається, що дозвіл вручив заступнику міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Шахматенку голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков.

Планується, що дослідно-промислова експлуатація об’єкта триватиме один рік, а після успішного її завершення ДСП ЧАЕС має надати до Держатомрегулювання заяву для отримання ліцензії на експлуатацію комплексу конфайнмента та об’єкта «Укриття» (у рамках окремого виду діяльності – переробка, зберігання радіоактивних відходів).

«Отримання окремого дозволу є умовою ліцензії ДСП «Чорнобильська АЕС» на експлуатацію об’єкта «Укриття». Нагадаємо, що спорудження першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття» завершилось у 2019 році», - йдеться у повідомленні.

Рішення про видачу зазначеного окремого дозволу прийнято Держатомрегулюванням на підставі Висновку державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки заявних документів та позитивних результатів інспекційного обстеження ДСП ЧАЕС, яке було проведене інспекційною комісією у період 14-17 липня.

Під час дослідно-промислової експлуатації мають бути перевірені та отримані підтвердження того, що системи, конструкції і компоненти ПК-1 НБК, та об’єкт в цілому, функціонують у відповідності до проекту, виявлені недоліки усунені, а новий безпечний конфайнмент приведений у стан готовності до подальшої безпечної експлуатації.

Раніше повідомллося, що відновлення інфраструктури в Чорнобильській зоні в цьому році фінансуватися не будуть

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое