RSS
Новости
31 июля 2020, 10:18
Саудівці купують сонячну енергію в Іспанії
Нафтохімічна компанія SABIC з Саудівської Аравії, що входить в групу Saudi Aramco, буде використовувати сонячну енергію на своєму заводі в Ла-Альхорра в Картахені, Іспанія. Енергетичний концерн Iberdrola побудує там фотоелектричну установку потужністю 100 МВт. У повідомленні для преси наголошується, що після завершення цього проєкту промисловий комплекс SABIC в Картахені стане «першим великомасштабним» хімічним виробництвом, яке працює на 100% відновлюваній електроенергії, а також оснащене «найбільшою у світі фотоелектричною системою, яка використовується для власного споживання».

В рамках 25-річної угоди про покупку електроенергії (PPA) між двома компаніями Iberdrola спроєктує, побудує та буде експлуатувати цю сонячну електростанцію. Обсяг інвестицій складе 70 мільйонів євро. Iberdrola встановить на об'єкті 263 000 сонячних модулів. Їх генерація допоможе SABIC виробляти полікарбонатні продукти для автомобільного та будівельного секторів на основі 100% відновлюваної електроенергії.

100 МВт - це досить великий об'єкт, тим більше для «внутрішньокорпоративних цілей».

Саудівська нафтохімічна компанія планує встановити 4000 МВт потужностей ВДЕ (сонце та вітер) на своїх майданчиках по всьому світу до 2025 року, та довести їх до 12000 МВт 2030.

«Довгострокові контракти на покупку та продаж енергії забезпечують стабільність інвестицій, а також стали оптимальним інструментом для управління електропостачанням великих споживачів, прихильників чистого та сталого споживання», - зазначив представник Iberdrola.

Кілька днів тому Iberdrola повідомила про співпрацю з іншим хімічним підприємством в Іспанії. Разом з компанією Fertiberia буде реалізовувати «найбільший в Європі» гібридний енергетичний проєкт, в рамках якого за допомогою сонячної енергії вироблятиметься зелений водень.

Нагадаємо, що в Іспанії ввели в експлуатацію вітроенергетичний комплекс потужністю 111 МВт. Проєкт Сavar реалізувала іспанська компанія Iberdrola під час COVID-19.

Також енергетичний концерн Iberdrola завершив будівництво найбільшої в Європі сонячної електростанції Нуньєс-де-Бальбоа (Núñez de Balboa) потужністю 500 МВт в іспанській провінції Естремадура. Обсяг інвестицій склав приблизно 300 млн євро.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!