RSS
Новости
31 июля, 11:52
Міненергетики узгоджує проєкт перехідної моделі ПСО та продажу "Енергоатомом" 40% електроенергії на ринку двосторонніх договорів
Міністерство енергетики передало на погодження зацікавлених органів проєкт постанови про впровадження перехідної моделі ПСО на ринку електроенергії перед переходом на фінансове, яким, зокрема, передбачено продаж НАЕК "Енергоатом" на ринку двосторонніх договорів до 40% виробленої ним електроенергії.

"Така перехідна модель ПСО дасть можливість знизити профіцит на ринку "на добу вперед" та поліпшити фінансовий стан" Енергоатому ", - повідомляється на сайті Міненерго.

Згідно з повідомленням, НАЕК повинна зробити відповідні розрахунки щодо збалансування свого фінансового стану в умовах цієї моделі.

За словами т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець, які наводяться в повідомленні, завдяки раніше прийнятій постанові про надання НАЕК можливості продавати 5% обсягу електроенергії на ринку двосторонніх договорів на спеціальних аукціонах, "Енергоатом" в червні продав електроенергії на цьому сегменті на 2 млрд грн.

При цьому в Міненерго вказали, що законом про умови підтримки відновлюваної енергетики обсяг електроенергії "Енергоатому" для продажу на ринку двосторонніх договорів збільшений ще на 5% за рахунок зменшення частки обов'язкового продажу ресурсу на ринку "на добу вперед" з 15% до 10%.

Заступник міністра енергетики Юрій Бойко раніше пояснював, що міністерство завершує розробку змін в механізм покладання спеціальних зобов'язань щодо забезпечення населення електроенергією, які передбачають, зокрема, продаж ресурсу НАЕК "Енергоатом" ДП "Гарантований покупець" по 1 коп. / КВт*год .

Бойко наголосив на важливості прийняття такого механізму, оскільки перспектива його впровадження, крім іншого, лягла в основу розрахунків тарифу "Укренерго" на передачу електроенергії, прийнятого 11 липня НКРЕП на рівні 240 грн / МВт*год, що істотно нижче, ніж передбачалося раніше.

Водночас заступник міністра підкреслив, що міністерство змушене було сконцентруватися "на більш радикальному проміжному форматі ПСО", оскільки перехід на фінансовий механізм ПСО "в його чистому вигляді" не представляється можливим найближчим часом. За його словами, таких же висновків дотримується, зокрема, і USAID.

При цьому він зазначив наявність ряду проблем, які зроблять перехід неуспішним, зокрема, питання перегляду тарифів на електроенергію для населення.

"Багато експертів відзначають, що цей крок навряд чи буде ефективним без перегляду тарифів для побутових споживачів", - підкреслив він.

Нагадаємо, що ДП «НАЕК «Енергоатом» не розглядає фінансування відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) за його рахунок, в рамках переходу до фінансового механізму покладань спеціальних обов’язків (ПСО).

Раніше ЕлектроВісті писали, що ДП "НАЕК "Енергоатом" припиняє діяльність офісу в Брюсселі, який був відкритий в 2014 році. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!