RSS
Новости
31 июля, 18:00
«Укренерго» за рік роботи ринку отримало 1,3 млрд грн доходу від розподілу пропускної спроможності
НЕК «Укренерго» за рік роботи нового ринку електроенергії отримала 2 млрд грн доходу від продажу міждержавного перетину, проте повернуло учасникам ринку 676,7 млн грн за скасовані аукціони на перетині з Росією та Білорусією, таким чином фактичний дохід становить 1,3 млрд грн. Про це йдеться у опублікованому звіті НКРЕКП від 29.07.2020р.

За даними звіту, «Укренерго» з 1 липня 2019р по 30 червня 2020р отримало 2,009 млрд грн доходу від продажу міждержавного перетину за результатами річних, місячних та добових аукціонів, що в 1,7 рази більше, ніж дохід за період з 1 липня 2018р по 30 червня 2019р.

В результаті скасувань з боку НРКЕКП аукціонів на продаж перетину з Білорусією та Росією, «Укренерго» за звітний період повернуло учасникам ринку 676,7 млн грн, таким чином фактичний дохід склав 1,332 млрд грн.

Найбільший дохід (та зацікавленість з боку учасників ринку) був отриманий на перетині з країнами-членами ENTSO-E (Словаччиною, Угорщиною та Румунією).

«Фактором збільшення попиту на доступ до пропускної спроможності, зокрема, стало нарощування імпорту електричної енергії в Україну із запровадженням нової моделі ринку електричної енергії з 1 липня 2019 року як з країн ENTSO-E, так і з Республіки Білорусь та Російської Федерації», - йдеться у звіті.

За даними НКРЕКП, «Укренерго» із 1,3 млрд грн інвестувало в мережі 760,12 млн грн. Регулятор зазначив, що згідно нещодавно прийнятого закону про нову модель підтримки «зеленої» генерації, 30% коштів від розподілу пропускної спроможності має бути спрямоване на розвиток міждержавних мереж, а 70% - на покриття дефіциту ДП «Гарантований покупець».

Нагадаємо, голова "Укренерго" розраховує на завершення в поточному році сертифікації компанії за моделлю ISO.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!