RSS
Новости
4 сентября 2020, 11:21
На ринку електроенергії є вікно можливостей для невеликих компаній - гендиректор ТОВ "Енергум"
На ринку електроенергії зараз є вікно можливостей для невеликих компаній-торговців, які в майбутньому створять конкуренцію монополістам.


"Ми вважаємо, є вікно можливостей для таких невеликих компаній, як наша, і є ніша для них. Я тільки за, що в цій сфері вже видано 500-600 ліцензій. Так, близько 30-40 компаній - це сателіти обленерго. Решта гравців - це компанії, які намагаються розвиватися самостійно ", - зазначив генеральний директор ТОВ" Енергоум ", що займається трейдингом електроенергії та газу, Олександр Варавка.

Він вважає, що це важливо для ринку споживача, оскільки невеликі компанії можуть забезпечити йому найвищий сервіс.

При цьому він підкреслив, що ті компанії, які через два-чотири роки виживуть, зможуть складати конкуренцію монополіям.

"І ті зруйнуються, і утворюється немонопольних консолідований конкурентний ринок, на якому будуть працювати до 100 компаній, з яких споживач буде вибирати найвигіднішу для себе", - прогнозує Варавка.

Разом з тим він підкреслив, що трейдинг електроенергії - низькомаржинальний бізнес, вказавши на розмір маржі, приблизно, 5%, тому консолідація компаній в майбутньому неминуча.

"В такому бізнесі, як у нас, працюють на валі. Ось тому я вважаю, що компанії в майбутньому будуть консолідуватися. Ті з них, які не зможуть набрати якийсь вал в обсязі реалізації, просто не зможуть на належному рівні підтримувати сервіс", - роз'яснив гендиректор "Енергум".

Раніше повідомлялося, що для підвищення конкуренції на ринку електроенергії необхідно забезпечити рівні умови для всіх учасників ринку, зокрема, для державної генерації. Так вважають в "Укренерго".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!