RSS
Новости
4 сентября 2020, 11:52
Індійські вчені підвищили ефективність батареї з агровідходів у три рази
Індійські вчені розробили технологію виробництва екологічно чистої літій-сірчаної батареї (Li-S).

Як зазначають дослідники з Університету Шива Надара та Індійського технологічного інституту Бомбея, батарея в три рази енергоефективніша і економічніша, ніж літій-іонні батареї, використовувані на сьогодні.

Технологія Li-s battery використовує принципи «зеленої хімії», яка включає використання побічних продуктів нафтової промисловості (сірки); елементів агровідходів і сополімерів, таких як карданол (побічний продукт переробки горіхів кешью) і евгенол (гвоздикове масло) в якості катодних матеріалів.

Університет заявив, що вирішив впровадити цю технологію після п'яти років досліджень доктора Бімлеша Лохаба, ад'юнкт-професора кафедри хімії. «Технологія Li-s battery буде значно дешевше і стійкіше, пропонуючи до трьох разів більш високу щільність енергії і вогнезахисні властивості, - зазначають в університеті. – Вона синтезує молекулу на біологічній основі, а також може похвалитися новим типом катода для літій-іонних акумуляторів».

Ці розробки можуть допомогти просунути перспективну технологію батарей на більш високий рівень продуктивності.

«Дослідження допоможе виробництву економічно ефективних, компактних, енергоефективних, безпечних та екологічно чистих літій-іонних батарей, пропонуючи життєздатну альтернативу літій-іонним батареям, широко використовуваним на сьогодні», — йдеться в офіційному релізі університету Шива Надара.

Сірка в батареї надходить з промислових відходів. Тим часом, карданол надходить з біо-відновлюваної сировини. Крім того, сополімер евгенолу (отриманий з гвоздичного масла) також є екологічно стійким, безгалогенним і вогнезахисним, що робить батарею безпечною у використанні.

Коли ця технологія буде використовуватися в комерційних цілях, ця нова батарея на основі технології Li-S матиме більш тривалий термін служби і може вироблятися в дуже маленьких одиницях. Це означає, що серед тих, хто отримає вигоду, будуть технологи, які створюють пристрої, що вимагають джерела живлення.

Нагадаємо, що у всьому світі відзначається зростання інтересу до мережевих систем зберігання електроенергії й до електромобілів. Отже, літій-іонні батареї, як ключовий елемент таких продуктів, повинні вироблятися такими ж темпами. У порівнянні з рівнем виробництва в 2019 році глобальні виробничі потужності виростуть до 2030 року в чотири рази до 1,3 терават-годин. Про це свідчить аналіз британського дослідника ринку Вуда Маккензі, для якого експерти оцінили плани виробничих потужностей 50 виробників на найближче десятиліття. Вони очікують, що до 2030 року в усьому світі буде працювати близько 119 виробничих об'єктів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!